facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

V neděli na svátek Sv. Martina jsme husu na oběd neměli, protože jsme seděli v autobusu do polského regionu Silesia, konkrétně do Jastrzębie-Zdrój.

Cesta dlouhá, únavná, navíc před námi hráli šesťáci, takže to byl celodenní výlet. Mladší šumperští borci pohořeli, ale naši osmáci "přejeli" stejně staré Poláky jak "zmrzlej rybník" a nutno podotknout, že od 16.minuty první třetiny, kdy byl stav 0:6, trenér přeskupil formace a posty tak, že většina útočníků hrála na pozicích obránců a naopak.

Krásné kombinace, mnohé skončly gólem, ale troufnu si tvrdit, že kdyby parta okolo Patrika Janecha chtěla a chrtila, asi by polský brankář lovil puk ze své sítě tak 20x !!!  Ale naši se hokejem opravdu bavili, vymýšleli kombinace, které by opravdu snesly velmi přísná měřítka krásy geometrie, dávali si přednost, puky létaly přesně na čepele spoluhráčů a tak dávali góly i tzv. sváteční střelci.

Poláci to v poslední dvacetiminutovce zkoušeli přitvrdit, ale naši na jejich hru nepřistoupili a v klidu si dobruslili pro jasnou výhru rozdílem několika třid - 14:1 !

Pánové paráda, bylo radost se na Vás dívat a jen tak dál !!! HK MD Šumperk oléé !!!

V sobotu 10.11.2018 zavítal na šumperský zimák, do té doby, soupeř poměrně oblíbený a to HC RT Torax Poruba.

Přijel klub, který je opravdu sebevědomý a dával to na odiv už při příjezdu, tak i během utkání.

Hrál se opravdu tvrdý hokej, mnohdy za hranou férové a čisté hry, ale pánem na ledě je rozhodčí a můj subjektivní názor je, že to prostě nezvládal.

Pouštěl evidentní fauly na obou stanách, ale často až brutální zákroky porubských, které velmi často směřovaly nebezpečně na hlavu, pouštěl s klidem a bezstarostně, jako já pouštím na podzim na poli papírového draka.

Prostě hokej nebyl moc pohledný, ale naši kluci se nechtěli přizpůsobit hře soupeře, nechtěli rozkouskovat hru, prostě hráli a protože byli lepší a chtěli víc, výsledkem jim byla výhra v poměru 4:1.

Takže sobotnímu soupeři odskočili v tabulce o 6 bodů !!! HK MD Šumperk oléé !!! Gratulace borci a jen tak dál !!!

V neděli 11.11. 2018 hráli naši "sedmáci" na horkém ledě SK Prostějov 1913, kde po dobrém výkonu vyhráli v klidu a pohodě 7:3.

I díky této výhře se dál vyhřívají na výsluní tabulky MSK LSŽ "B" 2005-2006 !!!

Velká gratulace borci a jen tak dál !!!!

...a ve středu 14.11. 2018 poražte Zubra !!!!!

V neděli 4.11.2018 zavítali na šumperský zimák hráči HC Černí Vlci Rožnov p Radhoštěm, kteří měli před tímto zápasem 8 bodů za 4 výhry, což není vůbec špatná vizitka. Milulé utkání na ledě Černých Vlků vyhráli naši borci 9:1, ale nutno podotknout, že jsme na soupeřově ledě hráli v "plné" sestavě.

Do nedělního mače postavil trenér kombinovanou sestavu, kdy stěžejní hráče využil v utkání LSŽ A v Třinci, takže dostali šanci mladší borci a zbylí sedmáci.

Utkání bylo vyrovnané, o výsledku rozhodly maličkosti a větší touha po vítězství a naši kluci nakonec vyhráli 3:0 !

3.11.2018 hráli "osmáci" v Třinci, kde jsem, bohužel, nebyl, takže info jen z doslechu..... třinečtí nás předčili ve všem, takže konečný výsledek 3:1 je ještě milosrdný.

Takže šance na reparát již tuto sobotu doma s HC RT TORAX Poruba. Přiďte podpořit naše borce !!!

Naši sedmáci si v sobotu 27.10. 2018 na domácím ledě v souboji s olomouckým HC nebrali servítky a do brány, kterou hájil hanácký brankář,

postupně nasázeli osm gólů ! Sami inkasovali pouze třikrát, takže celkový výsledek po šedesáti minutách byl 8:3 pro HK MD.

Touto výhrou se naši kluci vyhoupli, opět a po zásluze, do čela tabulky v soutěži MSK LSŽB - Liga starších žáků "B" 2005-2006 .

Momentálně mají jednobodový náskok před druhým SK Prostějov, třetím HC Uničov a opavským HC.

V neděli 4.11.2018 přivítají na šumperské ledové ploše HC Černí vlci a já pevně věřím, že potvrdí skvělou formu a výhrou si upevní vedeni v soutěži !!!

HK MD Šumperk oléééé !!!!

Sobotní venkovní zápas ve Vítkovicích skončil, tenisovou hantýrkou vyřčeno, “kanárem” .. 0:6, kdy nám domácí dali lekci z produktivity, rychlosti, střelby... vlastně takřka ze všeho.

Herně to nebylo tak tragické, jako výsledek. V první třetině, která skončila 1:0 pro domácí, jsme s nimi dokázali držet krok, ale ta střelba https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f22/1/16/1f61e.png");">😞. Prostřední část hry kopírovala tu první, my jsme se snažili, soupeř dával góly, po 40 minutách 3:0.

Ve III.třetině se pokračovalo ve stejném duchu, nám ubývaly síly rychleji, soupeř nás předčil skoro ve všech aspektech a na konci zápasu svítil na tabuli stav 6:0.

Nutno podotknout, že 4 možná 5 gólů bylo z dorážek! Obránci, co s tím ??? Nevadí, příště to bude lepší a HK MD opět zvítězí !!!! h

V sobotu 20.10. vyjel tým 7. třídy na krnovský led a i s ohledem na to, že se hrálo souběžně utkání LSŽ A ve Vítkovicích a byl  oslaben o pět hráčů včetně nemocného brankáře, nastoupili tak hodně mladí, nesehraní kluci, takže i  přes bojovný výkon a snahu, jim byl výsledkem "výprask" v poměru 12:1.

V neděli 21.10. už do Opavy jel tým Mladých draků v silnější sestavě, v brance s Janem Ondráčkem, v poli s Timothym Máchou, Tomem Lichnerem, Kryštofem Seidenglanzem a to byla " jiná káva". Tento mančaft přivezl z opavské výpravy výhru 5:2.

Takže... hlavu nahoru !!!! Jste šikovní, tak hrajte a vyhrávejte !!! HK MD Šumperk olééé !!!!

Sobotní zápas v Havířově s tamním AZ nevyšel výsledkově podle představ, ale herně, co říkal trenér, to bylo utkání na velmi vysoké úrovni a to z obou stran.

Hrál se ofenzivní hokej, kdy se nám ze začátku dařilo, dokonce jsme vedli 2:0, domácí snížili ve druhé třetině na 1:2 a pak nás prostě a jednoduše, svojí typickou silovou hrou, přetlačili.

Srovnali na 2:2, pak vedli 3:2, to se nám ještě podařilo dotáhnout na 3:3, pak ale došli Šumperanům síly a konečným výsledkem bylo vítězství  5:3 pro domácí borce.

Herní projev byl dobrý, nasazení od celého týmu skvělé, ale prostě a jednoduše, soupeř byl lepší. Nevadí, tyto vyrovnané zápasy, jsou pro každého hráče lepší, než výhry 9:0 nebo 17:2.

Takže borci, gratulace za předvedené nasazení, za bojovnost a celkově za předvedenou hru !! HK MD Šumperk oléééé !!!