O víkendu mezi 6.4-8.4.2018 se konal v Prostějově jubilejní 10tý SIDA CUP, kterého se zúčastnilo 8 týmů : SK Prostějov 1913, KAC Klagenfurt,

HC Strakonice, HC Piráti Chomutov, HK Topolčany, HC Rytíři Kladno, HC Býci Karviná a HK MD Šumperk.

V pátek navečer nás čekali kluci z HC Strakonice a ani nezadudali 5:0,

v sobotu dopoledne jsme porazili borce z HC Býci Karviná 14:0,

🐂a v podvečer hráče z HC Piráti Chomutov ⛵️5:1.

Těmito výsledky jsme vyhráli skupinu B se skóre 23:1 !!!

Nedělní dopoledne přehráli šumperští hokejisté soupeře z Klagenfurtu v poměru 4:0 a tím si vybojovali postup do finále, kde jim byli soupeřem byli opět Piráti Chomutov, kteří v zápase o finále porazili HC Rytíři Kladno.

🤺Dále pak DJágrovci v boji o bronz porazili Klagenfurt. Ve finále jsme tahali nohy, soupeř vedl 1:0, ale naši borci jsou silní a odolní, toto je nerozhodilo a po chvilkové přetahované dovedli i tento zápas do vítězného konce v poměru 5:2 !!!

Celkově jsme neztratili ani bod a celkové skóre 33:3 hovoří jasně !

Pochvalu si zaslouží naprosto všichni !!!!  Za bojovnost, za spolupráci, za týmového ducha ... takže kluci děkujeme !!!!

Rodičům děkuji za podporu, kdy svými hlasivkami vytvořili mnohdy až domácí prostředí !!!

Takže díky všem zúčastněným a v příští sezóně na viděnou, na shledanou, na napsanou !!! Díky moc #szhkmdsumperk

V sobotu 24.3.2018 jsme na šumperském zimáku přivítali hokejisty z Opavy, Prostějova a Hodonína, kteří se společně s domácími staršími žáky utkali v Turnaji "4".  Hrálo se každý s každým  2*20minut a před každým dvojzápasem se jely 3 nájezdy, pro případný plusový bod v případě nerozhodných výsledků.

Naši borci vstoupili do turnaje dvojzápasem s SK Prostějov 1913 a zvítězili na nájezdy a pak i v obou utkáních a to v poměru 5:1 a 3:0.
Druhý dvojzápas odehráli naši kluci s HC Opava a i v tomto vyhráli na nájezdy a pak i oba "poločasy" s výsledky 3:0 a 1:0.
Posledním soupeřem byli Šumperanům hráči SHK Hodonín, které domácí hráči porazili na nájezdy a pak i v utkání se skóre 1:0 a 4:0.
Celkově turnaj vyhráli domácí starší žáci HK MD Šumperk s plným bodovým ziskem a se skóre 17:1, což vypovídá o slušné ofenzívní síle a o precizní
obranné hře. Na druhém místě skončili hráči SHK Drtiči Hodonín, na bronzovém stupínku stanuli hráči SK Prostějov 1913 a nepopulární "bramboru"
si odvezli Slezané z HC Opava.
Děkuji všem zúčastněným hráčům za předvedenou hru, trenérům za přípravu hráčů a rodičům za fandění !!!
Někdy zase u nás na viděnou ....

starší žáci HK MD Šumperk olééé  !!!!!!
        💛💙💛💛💙💛
💛D

O víkendu  6.-8.4.2018 se v Pva uskuteční SIDA CUP 2018,

kterého se zúčastníme. Našimi soupeři ve skupině budou HC Býci Karviná, HC Strakonice a HC Piráti Chomutov.

Pak se uvidí...

Dalšími účastníky jsou domácí SK Prostějov 1913, HC Topolčany, KAC Klagenfurt a HC Rytíři Kladno.

My se moc těšíme a soupeři doufám taky !!!

V sobotu 10.3.2018 proběhla na šumperském zimáku derniéra soutěžních  utkání starších žáků MSK LSŽB  v sezóně 2017/2018.

Soupeřem jim byli hokejisti z Opavy, kteří byli se čtyřbodovou ztrátou na Šumperany, na průběžném třetím místě.

Předchozí vzájemný  zápas 4.2.2018 hraný na opavském ledě skončil výhrou Šumperanů v poměru 8:2, takže jim Opaváci  měli co vracet.

A stalo se, co jednou příjít muselo... Domácí Draci po 24 vyhraných soutěžních zápasech padli .... Nechci snižovat kvalitu soupeře, ten hrál výborně, ale na nás se podepsaly dva faktory, první - prázdniny (takřka všichni byli týden bez ledu), druhý - smůla.

Opavané byli nápaditější, byli všude rychleji, byli důrazní, prostě a jednoduše ... byli ten den lepší !!!!

Takže gratulace Slezanům k výhře a našim byla tato snad zvednutý varovný ukazovák, že musí více chtít nejen dopředu a s pukem, ale i bez puku a dozadu !

HK MD Šumperk -HK Opava 1: 4 (0:2,1:1, 0:1)

Sobotní výlet (3.3.2018) do oblíbené hokejové frýdecko-místecké haly Polárka dopadl na výbornou !

Nevstávalo se moc brzo, tudíž kluci byli v pohodě a to se taky jasně projevilo, byť jsme hráli v 11ti lidech proti 19ti domácím.

První třetina, jako již tradičně, nepřesnosti z obou stran, to ještě domácí měli sílu k vzdoru, který ale časem polevoval, a polevoval, až zcela opadl...

Naši si na ledě dělali doslova co chtěli, byli hokejovější, více chtěli a výsledkem jim byla jasná výhra.

Celkově to skončilo totální destrukcí domácího HC Frýdek- Místek.

HC Frýdek-Místek - HK MD Šumperk 1:11 ( 1:3, 0:5, 0:3)

Ve čtvrtek 1.3. 2018 zavítali naši borci na led HC Orli Orlová.

Ze začátku bylo znát, že se hraje v týdnu a po škole, což není obvyklý termín pro soutěžní zápasy a to se projevilo neurovnanou a nepřesnou hrou z naší strany, tudíž ještě v 18. minutě I.třetiny svítil na tabuli stav 0:0 !!! V posledních dvou minutách však kluci zamakali a vstřelili dva góly.

Ve II. periodě se obraz hry malinko zlepšil, naši zpřesnili přihrávky, začali více napadat a výsledkem jim bylo zasloužené vedení po druhé třetině v poměru 4:1.

Třetí třetina se již jen dohrávala z povinnosti, občas akce domácích, sem tam naše, ale my jsme byli na rozdíl od domácích efektivní a tak třetí třetina skončila v poměru 3:0 pro Mladé Draky.

Celkově tedy  HC Orli Orlová -HK MD Šumperk 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
 HC Orli Orlová -HK MD Šumperk 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

V neděli 25.2. 2018 přijeli do Šumperku hokejisté HC Vítkovice Ridera. Čekal se lítý boj o každý centimetr ledu, ale očekávání se, bohužel, nenaplnilo a chvílemi to bylo, jak v Bludově na rybníčku. Některé pasáže zápasu byly lepší, ale pak zase vše sklouzlo do šedi průměrnosti.

Nakonec šumperští prokázali větší morál a vítkovické přetlačili v poměru 4:2.

V neděli 11.2.2018 v 13:15 vyjeli na šumperský led společně s domácím celkem tým HC Oceláři Třinec, který Šumperanům "dýchal" v průběžné tabulce na záda.

První třetina byla celkem vyrovnaná, ze začátku měli ze hry více hosté, ale od druhé poloviny první třetiny, kdy se domácí více začali tlačilt do brány, více střílet, začali na ledě dominovat a v poslední minutě vedli 2:0, ale stačila chvilka nepozornosti a do šaten se šlo za stavu 2:1.

Druhá perioda už byla zcela v režii domácích hráčů a stav po druhé třetině byl díky produktivitě domácího celku 6:1 !

Třetí třetina se hrála již v poklidu s výsledkem 2:0, takže celkový stav po šedesáti minutách byl 8:1 !!!

Pochvalu zaslouží všichni, makali a slovy trenéra to byl " poměrně slušný výkon" :-)

HK MD Šumperk - HC Oceláři Třinec 8:1 (2:1, 4:0, 2:0)