soupeř: VHK ROBE Vsetín

kdy : čtvrtek 9.9.2021 ve 19:15

kde: Vsetín, Na Lapači

převzato z webu VHK Vsetín:

Skóre otevřeli v šesté minutě utkání Valaši, kteří využili hned první přesilovou hru. Do jednobrankového vedení dostal svůj tým 🎯Jakub Zedek. Šumperští byli po klidné pasáži hry aktivnější, což přineslo nedovolený zákrok domácího kapitána Juráně. Početní výhodu Mladí Draci nevyužili, ale i přesto se jim podařilo srovnat se svým soupeřem krok. Zmatku před vsetínskou brankou využil  🎯Ondřej Peškar.

Druhá třetina pokračovala vyrovnanou hrou. Domácí se v ní opět dostali do početní výhody, ta se jim však tentokrát nepovedla a museli se spíš bránit, než že by ohrozili Valentovu bránu. Boj Draků o vedení v zápase vyústil v bitku, po které byly uděleny menší tresty na obou stranách. Další vstřelenou branku viděli fanoušci na Lapači až v 35. minutě, kdy dobrá práce v předbrankovém prostoru přinesla gól 🎯Jana Hrdinky.

Jednobrankové vedení si domácí přenesli do třetí dvacetiminutovky, v níž ho precizně bránili. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a přinesla také vyloučení na obou stranách. Pět minut před koncem základní hrací doby neměli ještě Vsetínští první tři body do tabulky jisté, ale v 57. minutě přiblížil domácí k úvodní výhře nejmladší člen na jejich soupisky 🎯Jakub Frolo.

O necelou minutu později fauloval hostující Compel. Přesilovou hru zeleno-žlutí využili už po deseti sekundách, kdy z mezikruží překonal Valentu 🎯David Pejchal. Hra se v samém závěru utkání ještě zrychlila a domácí se hnali za další vstřelenou brankou. Tu už jim však Mladí Draci nepovolili a úvodní duel letošní sezony vyhráli Valaši poměrem 4:1.

VHK ROBE Vsetín x HK MD Šumperk 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

OHLASY K UTKÁNÍ

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): V první třetině to bylo vyrovnané, vytvořili jsme si několik šancí, několik přečíslení. Bohužel jsme je neproměnili. Ve druhé třetině jsme spíš bojovali. Až třetí třetina rozhodla o našem vítězství, kdy jsme byli, myslím si, lepší než soupeř. Jsme rádi, že nám vyšel vstup do sezony.

Radek Kučera ( 🐉HK MD Šumperk): Myslím si, že dnešní zápas gólově neodpovídá, ale bohužel je to hokej. V zápase jsme měli víc ze hry, ale bohužel naše produktivita v dnešním zápase byla žalostná. Na jeden gól se nevyhrává.

Byl jsem, viděl jsem, všechno bylo proti nám: čas utkání, další okolnosti i ti, co o všem na ledě rozhodují 🦓.

Snad to zlepšíme a v sobotu s Olomoucí to bude jinak?!