5.kolo ELD

Čtvrtek 23.9. 2021 Škoda aréna Šumperk

HK MD Šumperk x AZ HEIMSTADEN Havířov

Domácí vstoupili do zápasu 5. kola ELD s havířovským AZ výtečně. Již ve 3. minutě putoval na trestnou lavici hostující Michal Vadovič a domácí tým MD nekompromisně trestal. Stačilo pouhých 22 sekund a Šumperk vedl zásluhou Jakuba Jardy Zavorala - 1:0. AZ se nenechal nepovedeným začátkem nijak zaskočit a ještě do konce první třetiny dokázal s domácími srovnat krok. V 16. minutě se o to postaral Adam Middleton – 1:1.

Ve druhé třetině měl možnost hrát AZ hned v úvodu přesilovou hru, ale tu nedokázal využít. Druhá třetina byla velmi vyrovnaná, ale s vývojem zápasu nijak nepohnula, neovlivnily ji ani dvě přesilovky domácích Mladých Draků Šumperk. Do šaten se šlo, po 40 minutách, za smírného stavu 1:1.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že se zápas pomalu překlápí do prodloužení, ale Mladí Draci byli proti. Domácí dokázali v 53. minutě získat své ztracené vedení zpátky. To po přihrávce Tomáše Lichnera a Tobiase Tomeše překonal brankáře hostů MaňáskaDavid Cekr - 2:1.I přes závěrečnou powerplay se už hostům nepodařilo zápas srovnat a domácí tým uhájil těžce vydřené a vybojované vítězství. Za mě skvělý výsledek, veledůležité body, potvrzení bodů z Přerova resp. Brna. Pánové, bylo to na krev, zasloužíte obdiv a uznání!!!

HK MD Šumperk x AZ HEIMSTADEN Havířov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)