16.kolo ELD

V sobotu měli Mladí Draci na programu zápas s třineckými Oceláři.

Skóre zápasu otevřeli jako první hosté. Šimon Pohludka 0:1 po skvělé přihrávce od spoluhráče využil početní výhodu a zařídil Třinci vedení. Šumperští si na akci Ocelářů připravili rychlou odpověď. V osmé minutě se trefil ve vlastní přesilovce Marek Compel 1:1 a skóre bylo vyrovnané. Výsledek nezůstal dlouho stejný a ještě v této třetině Robin Gerych 1:2 vrátil svému týmu vedení zpět.

Na začátku druhé třetiny hosté navýšili své vedení, když puk doklepl do odkryté brány Miroslav Holinka 1:3. O tři minuty později nechali Oceláři rozeznít počtvrté gólovou sirénu, když domácího Valentu překonal Petr Sikora 1:4. V tento okamžik trenér domácích sáhl k výměně gólmanů, mezi tři tyče se postavil Jan Ondráček.V polovině zápasu padla pátá branka, když Patrik Volas 1:5 překvapil svou střelou brankáře Šumperka, který nestihl včas zareagovat. V čtyřiatřicáté minutě Oceláři potrestali střídačku Šumperka gólem v přesilovce a Jakub Lipka 1:6 vstřelil šestou branku Ocelářů.

Třetí třetina byla ze strany Třince sice bezbranková, ale tým z ocelového města byl aktivnější. Vyslali na naši branku osmnáct střeleckých pokusů, za to naši jen tři, z nichž se přesto jedna trefa ujala. V padesáté první minutě prostřelil Michalíka Lukáš Mauer 2:6

HK Mladí Draci Šumperk: Valenta (26.Ondráček) – Hrdina, Jarmara, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Pospíšil, Čunát, Hlubuček, Novák.
HC Oceláři Třinec: Michalík (Milota) – Blanar, Dravecký, Solowski, Martiňák, Pospíšil, Holub – Sajdok, Gerych, Holinka, Volas, Švančara, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Lipka, Masnica, Urbánek.