17.kolo ELD

Dorostencům zápas proti Zlínu nevyšel, i když jednoduchá práce to pro Ševce rozhodně nebyla. Během utkání padlo dohromady deset branek, z toho pět rovnou v první třetině.

O první gól utkání se postaral po pouhé půlminutě Martin Holba 1:0, který svým skvělým zakončením poslal Berany do vedení. Hned o minutu později se k němu přidal Martin Vaculík a Zlínští rázem vedli 2:0. Za pouhých 24 vteřin však přišla bleskurychlá odpověď soupeře, postaral se o ni Ondřej Peškar 2:1. Nálada v zaskočeném mančaftu Šumperka se tak o něco zlepšila.

Přibližně v polovině první třetiny se prosadil podruhé v zápase Martin Vaculík 3:1, jehož přesně umístěná rána se zastavila až v síti. Brzy však přišlo vyloučení na straně domácího celku – tohoto faktoru využil šumperský Kryštof Seidenglanz 3:2, když svižnou střelou pod horní tyč snížil opět na rozdíl jediné branky.

Ve druhé dvacetiminutovce padly čtyři góly, oba celky se o ně podělily rovným dílem. Nejprve využil první přesilovku Zlína v utkání Martin Holba 4:2, pro kterého to byla už druhá trefa v utkání. Přesně v půlce základní hrací doby se opět přihlásili o slovo i hosté, konkrétně Patrik Janech 4:3. Ten tvrdou metelicí prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a snížil.

Ještě důležitější pro hosty však byla branka o tři čtvrtě minuty později. I v tomto případě lovil kotouč z brány Samuel Kowalczyk. Autorem tohoto gólu byl Ondřej Peškar 4:4, díky kterému na tabuli poprvé od úvodu utkání svítilo opět vyrovnané skóre. Minutu a půl před koncem druhé části se podařilo Richardu Babulíkovi 5:4 využít zlínského tlaku, který pokračoval i po konci předchozí přesilovky. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož ve zbytku zápasu už se nikdo z Draků nedokázal prosadit.

V poslední třetině diváci byli svědky už jenom jediné branky, a to pouhých deset vteřin před koncem. Tentokrát se pod ni podepsal Lukáš Heš 6:4, který tak pojistil a podtrhl výhru ševců. Zlín díky tomu zapisuje tři body do tabulky a v sobotu v Havířově bude ještě bojovat o případný přímý postup do play-off.

Kowalczyk (31. Málek) – Kotala, Stuchlík, Řezníček, Hamrla, Mikel, Lukaštík, Špaňhel, Šišák – Urban, Vaculík, Hampl, Holba, L. Heš, Marek, Babulík, J. Heš, Klimek.

Valenta – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Bařica, Peškar, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Čunát, Hlubuček, Novák.

NEVADÍ BORCI!!! JEDEME DÁL!!!! ZA MLADÉ DRAKY, ZA ŠUMPERK!!!