ELD o PO 11.kolo VHK Vsetín

Špatně ROZEHRANÉ UTKÁNÍ Se Vsetínem Zlomil DOROST VE TŘETÍ TŘETINĚ

Do utkání vstoupil vsetínský dorost lépe, když se mu během první třetiny podařilo dostat do vedení, jenže ještě do konce úvodního dějství domácí 🐉 srovnali. To samé se opakovalo i ve druhé dvacetiminutovce, kdy si Valaši vybudovali dvoubrankový náskok, ale po třetině bylo skóre 3:3. Ve třetí periodě se tak rozhodlo o všem. Jediný tým, kterému se podařilo prosadit byli domácí- 🐉šumperští Mladí Draci.

EXTRALIGA DOROSTU - 11. KOLO - 2. ČÁST ČT 27.1.
HK MD ŠUMPERK
VHK ROBE VSETÍN
6:3(1:1, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 16. Seidenglanz (Peškar, Janech), 30. Compel (Seidenglanz, Peškar), 34. Seidenglanz (Cekr, Janech), 48. Tomeš (Zavoral, Jarmara), 50. Janech (Seidenglanz, Hrdina), 60. Janech (Compel, Cekr) – 11. Frolo (Rigo), 21. Frolo (Juráň, Rigo), 22. Dočekal (Budín, Raušer). Rozhodčí: Blaha – Jurčík, Kaprál. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 37:23 (10.6, 14:13, 13:4). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 6:3.

HK MD Šumperk: Valenta – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Janech, Seidenglanz, Lichner, Prokop, Hlubuček, Novák.
VHK ROBE Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek, Kučný, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Rigo, Bartoněk, Juráň, Vaněk, Škarka, Budín, Frolo, Dočekal, Raušer.

V první třetině utkání mezi 🐉Mladými Draky a Vsetínem toho bylo k vidění opravdu hodně, i když na góly bylo úvodní dějství poměrně chudé a skončilo nerozhodně 1:1. Již na začátku utkání měly oba celky k dispozici po jedné přesilové hře a tyto početní výhody vypadaly téměř identicky. Vévodila jim defenziva oslabeného celku, která soupeři dovolila maximálně jednu střelu na branku. Daleko zajímavější bylo Janechovo neproměněné trestné střílení, nebo naopak využitá vsetínská přesilovka, kdy se po sedmi sekundách v početní výhodě prosadil Jakub Frolo 🎯 0:1. Vsetínský střelec nejprve vyhrál vhazování, a když se Šimonu Rigovi nadvakrát nepodařilo zakončit, vzal to na sebe a Valentu v brance domácích prostřelil. Valaši se za jednobrankového vedení stáhli spíše do obrany, což se projevilo i na obrazu hry. Jenže si při vhazování před Konečným nepohlídali Kryštofa Seidenglanze 🐉🎯1:1 u pravé tyče a Mladí Draci tak v 16. minutě srovnali. Tato kombinace Mladých Draků trvala pouhé dvě sekundy a předčila tak vsetínský gól z 11. minuty. Následně se v útoku drželi spíše domácí, ale Vsacané je do žádných velkých příležitostí nepouštěli.

Také po druhé třetině bylo skóre vyrovnané. Hostující Vsetín se ovšem během prvních dvou minut zásluhou Jakuba Frola 🎯1:2 a Davida Dočekala🎯 1:3 dostal do dvoubrankového vedení. První jmenovaný skóroval z přečíslení dva na jednoho, do kterého se dostal s Matějem Juráněm. Druhý zase využil křižné přihrávky Sama Budína a nasměroval kotouč do levého horního rohu. Pokud se během vsetínského dvoubrankového náskoku dostal některý tým do větší útočné akce, jednalo se většinou o individuální zakončení. Kombinace šly lépe Šumperským, což potvrdili v přesilových hrách. Nejprve za Konečného záda propadla rána 🐉Marka Compela 🎯2:3  od modré čáry chvíli po usednutí Dočekala na trestnou lavici. Vsetínský brankář na tvrdou ránu do levého horního rohu neviděl a nestihl včas zakročit. O čtyři minuty později vyrovnal 🐉Kryštof Seidenglanz 🎯 3:3, když, také v početní výhodě, v mezikruží tečoval pokus střelecky velmi aktivního beka Davida Cekra pod horní tyč. Domácí se v závěru mohli po úniku Janecha dostat poprvé v duelu do vedení, ale to jim nebylo přáno.

Změnilo se to až ve třetí třetině, která nakonec rozhodla o vítězi. Z gólového pohledu to byla konkrétně její prostřední část, ale domácí Šumperk si za vítězstvím nejen v poslední části, ale také v utkání šel už od začátku 41. minuty. V posledním dějství byli Mladí Draci výrazně lepším týmem, což už pak jen potvrdili přesnými střelami 🐉Tobiase Tomeše 🎯4:3, který se prosadil po dorážce vlastní střely, a 🐉Patrika Janecha 🎯5:3, pro něhož gól připravil Kryštof Seidenglanz. Střelec pátého šumperského gólu 🐉Patrik Janech 🎯6:3 se prosadil ještě jednou, a to dvacet sekund před závěrečnou sirénou, když nasměroval puk do prázdné vsetínské branky.