EDL 18.kolo O postup do PO

Na dorostence čekal méně oblíbený soupeř: AZet Havířov. Utkání mělo původně začínat v 18 hodin, ale výpadek elektřiny ve Škoda aréně utkání málem zcela zrušil. Nakonec se podařilo dát všechno dohromady a utkání mohlo v 19:30 začít.

V první třetině jsme viděli pouze jedinou branku. Domácí Šumperk vstoupil do zápasu mnohem lépe, když v 5. minutě rozjásal střídačku domácích Marek Compel – 1:0. V první třetině byl Havířov třikrát na trestné lavici, ale vždy se dokázal ubránit. Sám nevyužil v úvodním dějství jedinou nabídnutou přesilovku.

Ostrý byl i začátek druhé části. Nejprve se podařilo Šumperku odskočit do dvoubrankového vedení po přesné střele Patrika Janecha – 2:0. AZ Heimstaden Havířov ale na snížení nenechal dlouho čekat a ve 23. minutě se prosadil Tomáš Sedlák po asistenci Adama Middletona – 2:1. Ve druhé třetině se nic zásadního nestalo a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Mladé Draky.

Havířov měl velkou chuť se zápasem ještě něco udělat, což se projevilo v 56. minutě. Po sérii vyloučení se z přesilové hry prosadil Jan Valouch – 2:2. Vyrovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby.

Vzhledem k tomu, že jsme se v prodloužení nedočkali branky, musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Nájezdy byly hodně vydatné, muselo se jet celkem 10 sérií! Z výhry se nakonec po vítězném nájezdu Tomáše Hansela mohl radovat Havířov, který doslova vydřel bonusový bod.

Extraliga dorostu - 33.kolo čt 17.2.18:00

HK MD Šumperk - AZ Heimstaden Havířov
          2:3sn
                          (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Compel (Plhal), 21. Janech (Zavoral) – 23. Sedlák (Middleton), 56. Valouch (Pilíšek), rozh. náj. Hansel. Rozhodčí: Kratochvíl – Rychlý, Landsmann. Vyloučení: 8:8 (navíc Compel (MDS) 10 minut OT nesp. chování). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 18:35 (7:10, 7:11, 4:14, 0:0). Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HK MD Šumperk: Valenta– Hrdina, Jarmara, Juřík, Zavoral (A), Plhal, Compel (C) – Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz (A), Lichner, Prokop, Hlubuček, Novák.
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Valouch (C), Zielinski, Maršálek, Jurček, Pilíšek, Vadovič (A) – Ungr, Middleton, Jarolím, Hansel, Jelének, Sedlák, Jung, Svozil (A), Zachariasz, Loza, Toma.