ELD o PO 16.kolo VHK Vsetín

OBRAT NÁS NEZLOMIL, VÝHRA NA SN JE VELMI CENNÁ.

První třetina utkání proti vsetínským dorostencům se nám vyvedla. Ve druhé části utkání ovšem Valaši gólově zabrali a mohli se radovat z vyrovnání, čímž také napodobili páteční výkon juniorky proti našim Mladým Drakům. Vsacané v 47. minutě navíc otočil vývoj utkání a dostali se do vedení, jenže hosté přesně čtyři minuty před sirénou vyrovnali. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž se radoval favorizovaný Šumperk.

EXTRALIGA DOROSTU - 16. KOLO - 2. ČÁST SO 19.2.17:30
VHK ROBE VSETÍN
HK MD ŠUMPERK
3:4sn(0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Juráň (Koláček, Vaněk), 35. Koláček (Juráň), 47. Kotrla (Rigo) – 11. Janech (Seidenglanz, Lichner), 13. Janech (Seidenglanz, Peškar), 56. Cekr (Janech, Compel), rozh. náj. Verner. Rozhodčí: Šico – Peluha, Kaprál. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3.

VHK ROBE Vsetín: Čada – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer (A), Kotrla, Herman – Rigo, Bartoněk, Koláček (A), Juráň (C), Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Raušer.
HK MD Šumperk: Valenta – Hrdina, Jarmara, Cekr (A), Juřík, Zavoral (A), Plhal, Compel (C) – Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Prokop, Hlubuček, Novák.

Hned v úvodu první třetiny se do útoku nejprve dostali Vsetínští, kteří se ale k přesným střelám příliš nedostali. Nepomohlo ani vyloučení hned v druhé minutě utkání. Netrvalo dlouho a Šumperku byla opět nabídnuta přesilová hra. Až v polovině periody, kdy byli oba celky po pěti se podařilo prosadit Patriku Janechovi, který tak svůj tým dostal do vedení. Patrik Janech se v první třetině prosadil ještě jednou a to o dvě minutu později. To Vsetínské trochu nakoplo a drali se více do útočného pásma. Dostali se také do několika šancí, kterých se jim ale nepodařilo využít. Do kabin se tak po druhé třetině odchází za stavu 0:2.

Na počátku druhé třetiny se do útoku jako první pustili Šumperští a pokusili se nasadit na svou hru z předešlé třetiny. Nakonec se ale střelou Matěje Juráně Vsetínským podařilo snížit svou ztrátu na soupeře. Šumperští se ale nedali a i nadále se jim dařilo hrát především v útočném pásmu. Chvíli po polovině druhé periody se domácí dostali do přesilové hry, kdy netrvalo dlouho a za Vsetín se prosadil Adam Koláček, čímž vyrovnal na 2:2. Po tomto gólu se již i domácím dařilo více hrát v útočném pásmu. Do konce periody se oba týmy dostali do několika šancí, ale stav se do sirény nezměnil.

Ihned po počátku třetí třetiny došlo nejprve na vyloučení domácího Vsetína. Po chvíli se do oslabení dostal i Šumperk. Ani jedné z těchto přesilových her ale nebylo využito. Až v 47. minutě se prosadil Adam Kotrla, díky kterému se Vsetín dostal do vedení. To Šumperští chtěli změnit a drželi se v útočném pásmu, jejich snaha se vplatila až téměř na konci periody, kdy se za Čadova záda prosadil David Cekr, čímž bylo vyrovnáno. Utkání tak skončilo za stavu 3:3. Hra se tak protáhla do prodloužení, kterého také využito nebylo.

O vítězi utkání rozhodli až samostatné nájezdy, kde vítězný nájezd patří Oldřichu Vernerovi, který se jako jediný v dovednostní soutěži dokázal prosadit.