facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

O víkendu 23.-24.3.2019 se naši kluci, hrající za osmou třídu, zúčastnili turnaje v Táboru, který byl 15.Memoriálem Zlatka Červeného a aktéři byli pro náš tým (ve složení Valenta M., Cekr D., Compel M., Jarmara M., Zavoral J., Netolický O., Peškar O., Bařica P., Seidenglanz K., Janech P., Verner O., Pospíšil F., Kolář T., Lichner T.) zajímaví a určitě atraktivní:  

HCM Warrior Brno, HC Motor České Budějovice, HC Baník Sokolov, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Zubr Přerov, HC Slavia Praha a domácí HC Tábor.

Rozlosování do skupin:

A.) HC Tábor, HC Motor České Budějovice, HC Zubr Přerov, HCM Warrior Brno

B.) HC Baník Sokolov, SK Horácká Slávia Třebíč, HC Slávia Praha, HK MD Šumperk

Systém : ve skupině každý s každým a pak do kříže s druhou skupinou : po skupinové části 4 tým hraje o 7.- 8. místo, 3 tým hraje o 5.- 6. místo, 2 tým hraje o 3.- 4.místo a vítěz hraje finále. Hrálo se 2x20 minut, každý poločas jako samostatný zápas a za výhru 2 body, plichta 1 bod a pokud někdo vyhrál oba poločasy, bral ještě bonusový bod navíc, takže z úspěšného utkání v obou poločasech bylo možné vytěžit 5 bodů.

Na první turnajový  zápas v sobotu dopoledne nám určil los soupeře z dalekého Sokolova. Naši borci na soupeře vlétli a nedali mu šanci, první poločas vyhráli 7:0 a druhý 4:1, takže 5 bodů !!!! Začátek turnaje z říše snů !!! Hráčem utkání týmu HK MD Šumperk: František Pospíšil.

Druhý sobotní zápas, to byla jiná káva. Čekala nás HC Slavia Praha, která ve svém prvním utkání smetla SK Slavia Třebíč, vysoko, 7:0. Utkání to bylo opravdu pohledné, naši kluci, byť byli mnohdy i o dvě hlavy menší, bojovali opravdu srdnatě, lehali do střel, bojovali, brankář čapal, všichni dřeli a v prvním poločase vybojovali cennou remízu 0:0. Soupeř čekal asi jednodušší práci, tak ve druhém poločasu zapnul na vyšší obrátky, ale naši mu skvěle sekundovali. Když se potom ve 31. minutě Seidemu podařilo vsítit branku, tak kluci v červeno-bílých dresech nechápali, co se děje. Naši borci hráli, jak jsem je hóóóóóóódně dlouho neviděl hrát, makali na krev, ale ve 39. minutě přišlo vyloučení a v přesilovce se podařilo "Sešívaným" vyrovnat. Takže druhý poločas skončil také remízou a to 1:1. Naši kluci byli zklamaní, ale za mě, to byl naprosto fantastický zápas, z obou stran, kdy soupeř vyrovnal po obrovském tlaku a z přelilovky. Hráčem utkání týmu HK MD Šumperk: Michael Valenta. Ale tady by si to ocenění zasloužili naprosto všichni Šumperané !!!!!!

Třetí zápas ve skupině nás čekal v neděli v 7:30, kdy nám soupeřem byli borci z SK Horácká Slavia Třebíč, a ti ve svém druhém zápase hráli se Sokolovem 3:0 a 1:1. Naši, po probdělé noci, nastoupili vlažněji a byť soupeř nepříjemně kousal, tak i přesto vyhráli první poločas 4:1, ve druhém už všem, malinko, docházely síly, takže "jen" 2:0. Hráčem utkání týmu HK MD Šumperk: David Cekr.

Jelikož byl systém turnaje nemilosrdně, za mě malinko něšťastně, nastaven a hráči HC Slávia přejeli Sokolov 13:0, byl náš tým, i když v turnaji doposud nepoznal hořkost porážky, odsouzen, jen díky horšímu skóre, "pouze" k boji o bronzové placky. Ze druhé skupiny se do finále, přes remízu s Přerovem a remízu a prohru s Warriorem probojovali domácí a nám tedy v boji o bronz vyplynul, díky ostatním výsledkům, právě tým HCM Warrior Brno.

Naši kluci, plně vědomi si svojí týmové síly, nastoupili proti Bojovníkům z Brna odhodlaně a s velkou chutí vybojovat bronzové medaile. Brňané byli sice, jako ostatně všichni naši soupeři, vyjma Sokolova, vyšší a asi i silnější, ale i přesto, že se jim podařilo v přesilovce vsítit první branku utkání odešli z boje, který se počítal, jako jedno utkání, takže dohromady, poražen (po poločasech 2:1 a 4:0) a to v poměru 6:1, kdy hattrick vsítil Kryštof Seidenglanz.

Takže .... naši za celý turnaj nepoznali přemožitele !!!!! Jen oni a pozdější vítěz turnaje HC Slávia Praha neprohráli jeden jediný poločas !!!! Parádní výkon od všech, opravdu si zaslouží uznání, a ode mně poděkování, že jsem mohl být součástí tak skvělé party výborných hokejistů !!!!

Celkové pořadí :

1. SK Slávia Praha

2. HC Tábor

3. HK MD Šumperk

4. HCM Warriors Brno

5. HC Motor České Budějovice

6. SK Horácká Slavia Třebíč

7. HC Zubr Přerov

8. HC Baník Sokolov

                                                                                             All Stars turnaje :

                                                                              Valenta Michael (HK MD Šumperk)

                                                                    Weitz (HC Slavia Praha) - Kofroň (HC Tábor)

                                               Štanc (HC Slávia Praha) - Peškar ( HK MD Šumperk) - Kuchta (HC Zubr Přerov)

 

Turnaj byl po všech stránkách kvalitní, super organizace, podpora, zázemí, mně osobně se, nejen vzhledem k výsledku, opravdu moc líbil !!!

Závěrem chci ještě poděkovat oběma trenérům za celoroční práci, Dušanovi za odkoučování na turnaji, ale hlavně přítomným rodičům, za celoroční podporu a za to, že na táborském zimáku vytvořili, pro naše borce, mnohdy domácí atmosféru, moc děkuji za kluky !!!!

fotky : https://tomdanko.rajce.idnes.cz/2019-03-23-24_-_15._rocnik_Memorial_Zlatka_Cerveneho/

 

 HK MD Šumperk oléééééé !!!!!

 

V sobotu 16.3. přijeli třinečtí v roli favorita na šumperský zimák zabojovat o potvrzení prvního místa v LSŽ B : Nadstavbě 18+19.

Pokud si Oceláři mysleli, že to bude snadná práce, museli z podhůří Jeseníků odjíždět notně rozladeni, protože naši borci jim, v konečném výsledku,

připravili jedinou porážku v nadstavbové části a to po fantastickém výkonu všech a to o čtyři branky !!! 

HK MD Šumperk - HC Oceláři Třinec 5:1 !!!

Nikdo jiný nevzal třineckým sedmákům ani bod !!! Takže pánové, opravdu paráda a obrovská gratulace !!!!!

O pouhopouhý bod skončili na, fantastickém,  2. místě.

Ještě, na závěr sezóny, čeká na naše kluky víkendový turnaj v Třinci, tak jim držte palce !!!

Děkuji za fantastické výsledky, za parádní hru, za skvělou reprezentaci klubu i města !!!

Díííky a příští rok se v "osmičkách" držte borci !!!!

 

 

 

 

V pondělí 18.3. 2018 jeli naši osmáci na poslední soutěžní utkání do Třince, když vezmu v potaz kolik jich jelo, kolik toho měli za předchozí víkend za sebou, tak porážka o pět branek není ostudou, navíc když soupeř disponuje dvojnásobným počtem hráčů a je to opravdu kvalitní mančaft.

resumé : 

HC Oceláři Třinec - HK MD Šumperk 7:2 (0:1, 4:0, 3:1)

Děkuji za předvedené výkony, za výhry, těch bylo víc, než ostatních výsledků, takže za mě : velké + !!!

V příští sezóně napočtenou, nebo ještě lépe na shledanou.

 

 

 

 

Nedělě 17.3.2019, čas oběda a utkání, v mnou velice oblíbené hale Polárka ve Frýdku Místku, mezi domácími Rysy a šumperskými Mladými Draky.

Utkání mělo jasného favorita, který svoji roli splnil na 100% a z frýdecko-místecké arény si odvezl jednoznačnou výhru.

HC Frýdek-Místek x HK MD Šumperk 0:8 (0:3, 0:2. 0:3) 

 

V neděli 10.3. se naši sedmáci vydali do Havířova dobýt tamní Gastrol Arénu a dovézt do Šumperku nějaký ten bodík.

To vše se podařilo a Šumperané, v pohodě a klidu, vyhráli.

Nebyl jsem, tak jen, pro úplnost, konečný výsledek.

HC AZ Havířov 2010 x HK MD Šumperk...... 3:8. 

HK MD Šumperk oléééé !!!

Sobotní výlet do Jastrzębie-Zdrój proběhhl v klidu a pohodě, dopadl dle očekávaní, já jsem nebyl, ale slovy trenéra to byl zápas  "z musu",

kdy hrál beznohý s bezrukým. 

Takže jen výsledek.

Metropiloa Silesia - HK MD Šumperk ........ 0:11 (0:3, 0:4, 0:4)

Takže gratulace k výhře a do posledních dvou zápasů v sezóně hodně zdaru a štěstí. 

HK MD Šumperk olééééé !!!!

 

V sobotu 2.3. se na šumperském zimáku utkali domácí osmáci s hráči RT Torax Poruba.

Minulý zápas (22.12.2018) na porubském ledě dopadl lépe pro domácí tým, kdy nás porazil 4:0. Tehdy nám nešlo dát gól, šancí jsme měli habakuk, ale naše předvánoční produktivita se rovnala nule.

Na sobotní zápas bylo tedy o motivaci postaráno. Tradičně, když hraje dorost, chyběl Patrik Janech, navíc si trenér dorostu stáhl i dalšího útočníka, takže ofenzíva utrpěla další ztrátu.

Trenér před zápasem promluvil v přátelském tónu ke všem hráčům samostatně, zaslechl jsem něco o tom, že jim říkal, že hrát hokej umí , ať to dnes ukáží, navíc soupeři mají co vracet a pokud chtějí skončit před ním, ať se pokusí pro to dnes udělat maximum.

Naši do zápasu vlétli s ohromným nasazením a po 14 sekundách jsme vedli 1:0.

Šumperané se snažili, makali, rvali se o každý kousek ledu a přesto to na konci první třetiny to bylo, "jen" , 1:0.

Druhá perioda měla podobný průběh, kdy naši zvýšili na 2:0, pak na 3:0, poté vsítil každý ještě jednu branku a tak se po 40 minutách se odcházelo z ledu za stavu 4:1.

V poslední dvacetiminutovce gól nepadl, takže utkání tak i skončilo.

Musím všechny pochválit za snahu proti houževnatému soupeři za nasazení a taky že, konečně, dali více branek !!!!

HK MD Šumperk - HC RT TORAX Poruba 4:1 (1:0,3:1, 0:0) 

HK MD ŠUMPERK olééééé !!!!!

 

 

V neděli 3.3.2019 si vyjeli naši sedmáci do Frýdku-Místku na výlet a zlepšit si skóre.

Opravdu to tak bylo a dopadlo to, nečekaně,  nebyl jsem, ale dle konečného výsledku asi pohoda.

HC Frýdek- Místek x HK MD Šumperk 1:11.

Mladí Draci jedééém !!!!

Netradičně ve středu 20.2. (předehrávka z důvodu naší účasti na táborském turnaji) nastoupili naši osmáci proti stejně starým borcům z Vítkovic a čekal se dobrý a těžký zápas s kvalitním soupeřem, kterému tímto za umožnění předehrávky děkujeme !!! Díky HC Ridera !!! 

Před pár dny nás hráči HC Ridera vyprovodili z jejich kluziště s nadílkou v podobě "devítky" v naší síti a když, všichni, víme že našim hráčům zvlhl střelecký prach, je nasnadě, že navíc s nulou.

Ve středu, před zápasem, byla velká porada a trenér naordinoval svým svěřencům taktiku, takřka, dokonalé obrany s postupným přechodem do útočné třetiny, což se pokoušeli naši borci implementovat a to, po celých šedesát minut,  víceméně úspěšně.

V první periodě se hrálo více v naší obranné třetině, ale z mnoha šancí se, naštěstí, "ujala" jen jedna vítkovická a tak po první periodě bylo 0:1.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra, nejen opticky, vyrovnala a po II.třetině svítil na tabuli stav 1:1.

Do poslední dvacetiminutovky vlétli naši s odhodláním utkání zlomit ve svůj prospěch, ale paradoxně i když měli více ze hry, víc gólovek měli hosté.

Díky slušné obranné činnosti všech hráčů a poměrně slušnému výkonu šumperského gólmana se stav již nezměnil, tudíž utkání skončilo, za mě, spravedlivou remízou.

Dle ohlasů trenérů obou týmů, měl tento zápas všechny atributy nadstardantně kvalitního žákovského hokeje.

HK MD Šumperk . HC Vítkovice Ridera 1:1 (0:1, 1:0, 0.0) 

Dobře šumperští borci, dobře vítkovičtí, dobře všichni !!!

Závěrem bych chtěl, za sebe, pochválit tým HC Vítkovice (osmáky) za příkladné chování nejen na ledě, ale i před a po zápase !

Srovnávám vítkovické LSŽ B  a LSŽ A.

Strana 1 z 7

© 2017 Hokejový Klub Mladí Draci z.s. Všechna práva vyhrazena. IČO: 00494917, č.ú. 17135841/0100