LSŽ A 8.třída Metropolia doma

V sobotu 6.10.2018 přijeli do Šumperku na zápas MSK LSŽ A hráči polského výběru Metropolia Silesia  (Hornoslezský metropolitní svazek, 2, 04 mil obyvatel). Asi nejvíce hráčů z týmu okolo města Jastrzebie, které má něco kolem 90 000 obyvatel.

Už jsme s nimi hráli, ale jelikož mají systém, že pokaždé hraje za tento tým někdo jiný, co se bude dít, bylo těžké předpovídat ?!

První třetina, klasika, opět naše trápení v koncovce, miliarda našich šancí, všichni hurá do útoku a z toho pramenilo brejkové utočení Poláků. Naštěstí ani oni nebyli produktivní, takže po dvaceti minutách bylo v Šumperku, pro mnohé překvapivě, 0:0 a to zejména pro ty, co znali předcházející výsledky polského týmu. Ale jak jsem psal, oni mají kostru týmu, čítající 6 hráčů. zbytek se točí. Do Šumperku přijelo to "lepší" a proto to nebyl vůbec špatný hokej, bruslilo se, osobní souboje probíhaly naplno, šancí na dva zápasy, ale po druhé třetině to bylo "jen" 2:0. Ve třetí periodě se nám dařilo více a to i vzhledem k tomu, že trenér hostujícího týmu vyměnil v polovině zápasu gólmany. Těch pár šancí, které měl soupeř k žádnému úspěch nevedlo, naši se začali více prosazovat a v posledních dvaceti minutách nasázeli dalši čtyři góly.

Konečný výsledek 6:0.