LSŽ A - Havr doma

Nedělní zápas mezi domácím týmem a hosty HC AZ Havířov 2010 sliboval pěknou podívanou, protože minulý zápas v Havířově, slovy trenéra, převyšoval svými parametry rámec klasického utkání žákovské ligy, na čemž měly svojí kvalitou podíl oba týmy.

Zápas na havířovském ledě naši, přesto že vedli 2:0, prohráli 3:5, takže na dnešní zápas byli Mladí Draci namotivovaní až až...

Zápas začal opravdu z ostra, byl to boj o každý centimetr ledu, akce se přelévaly ze strany na stranu, pak udělal náš bek hrubici, kterou zkušeně proměnil hostující útočník křížnou střelou přes druhého přejíždějícího šumperského obránce.

Pak se hra opticky vyrovnala, naši se tlačili více do brány, ale ta střelba....to co by mělo být alfou a omegou hokeje starších žáků,

čili zesílení intenzity střelby, to našim, až snad na dvě výjimky, opravdu nejde.

Když napřáhl od modré havířovský obránce, našemu brankáři to málem vyrvalo lapačku z ruky, když vystřelí naši, tak to tam, tím naším slavným tahem, tak-tak doplachtí. Počet střel na soupeřovu branku za druhou a třetí třetinu byl asi, slovy trenéra, pouhopouhých šest projektilů !!!!

Nevadí, to se dá a musí zlepšit, na tom zamakáme, ale kombinačně to bylo celkem dobré, hlavně jsme stav z 0:1 otočili na 2:1, pak sice soupeř vyrovnal a v průběhu  II.třetiny otočil průběžný výsledek na svoji stranu na 3:2, pak ale naši srovnali a do šaten, po čtyřiceti minutách, se šlo za stavu 3:3.

Ve třetí peridě to bylo o tom, kdo udělá chybu, nebo kdo lépe vyřeší gólové šance, což se povedlo šumperským hokejistům, kdy po dvou neproměněných  100% šancích hostů, v podobě samostatných úniků, naši dvakrát udeřili a tím přehráli, opravdu skvělého, havířovského soupeře v poměru 5:3.

Dnes vyhrál hokejovější tým, který více chtěl, méně fauloval, více bojoval a byl navíc prostě šťastnější ...