facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

Turnaj Tábor 23.-24.3.2019

O víkendu 23.-24.3.2019 se naši kluci, hrající za osmou třídu, zúčastnili turnaje v Táboru, který byl 15.Memoriálem Zlatka Červeného a aktéři byli pro náš tým (ve složení Valenta M., Cekr D., Compel M., Jarmara M., Zavoral J., Netolický O., Peškar O., Bařica P., Seidenglanz K., Janech P., Verner O., Pospíšil F., Kolář T., Lichner T.) zajímaví a určitě atraktivní:  

HCM Warrior Brno, HC Motor České Budějovice, HC Baník Sokolov, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Zubr Přerov, HC Slavia Praha a domácí HC Tábor.

Rozlosování do skupin:

A.) HC Tábor, HC Motor České Budějovice, HC Zubr Přerov, HCM Warrior Brno

B.) HC Baník Sokolov, SK Horácká Slávia Třebíč, HC Slávia Praha, HK MD Šumperk

Systém : ve skupině každý s každým a pak do kříže s druhou skupinou : po skupinové části 4 tým hraje o 7.- 8. místo, 3 tým hraje o 5.- 6. místo, 2 tým hraje o 3.- 4.místo a vítěz hraje finále. Hrálo se 2x20 minut, každý poločas jako samostatný zápas a za výhru 2 body, plichta 1 bod a pokud někdo vyhrál oba poločasy, bral ještě bonusový bod navíc, takže z úspěšného utkání v obou poločasech bylo možné vytěžit 5 bodů.

Na první turnajový  zápas v sobotu dopoledne nám určil los soupeře z dalekého Sokolova. Naši borci na soupeře vlétli a nedali mu šanci, první poločas vyhráli 7:0 a druhý 4:1, takže 5 bodů !!!! Začátek turnaje z říše snů !!! Hráčem utkání týmu HK MD Šumperk: František Pospíšil.

Druhý sobotní zápas, to byla jiná káva. Čekala nás HC Slavia Praha, která ve svém prvním utkání smetla SK Slavia Třebíč, vysoko, 7:0. Utkání to bylo opravdu pohledné, naši kluci, byť byli mnohdy i o dvě hlavy menší, bojovali opravdu srdnatě, lehali do střel, bojovali, brankář čapal, všichni dřeli a v prvním poločase vybojovali cennou remízu 0:0. Soupeř čekal asi jednodušší práci, tak ve druhém poločasu zapnul na vyšší obrátky, ale naši mu skvěle sekundovali. Když se potom ve 31. minutě Seidemu podařilo vsítit branku, tak kluci v červeno-bílých dresech nechápali, co se děje. Naši borci hráli, jak jsem je hóóóóóóódně dlouho neviděl hrát, makali na krev, ale ve 39. minutě přišlo vyloučení a v přesilovce se podařilo "Sešívaným" vyrovnat. Takže druhý poločas skončil také remízou a to 1:1. Naši kluci byli zklamaní, ale za mě, to byl naprosto fantastický zápas, z obou stran, kdy soupeř vyrovnal po obrovském tlaku a z přelilovky. Hráčem utkání týmu HK MD Šumperk: Michael Valenta. Ale tady by si to ocenění zasloužili naprosto všichni Šumperané !!!!!!

Třetí zápas ve skupině nás čekal v neděli v 7:30, kdy nám soupeřem byli borci z SK Horácká Slavia Třebíč, a ti ve svém druhém zápase hráli se Sokolovem 3:0 a 1:1. Naši, po probdělé noci, nastoupili vlažněji a byť soupeř nepříjemně kousal, tak i přesto vyhráli první poločas 4:1, ve druhém už všem, malinko, docházely síly, takže "jen" 2:0. Hráčem utkání týmu HK MD Šumperk: David Cekr.

Jelikož byl systém turnaje nemilosrdně, za mě malinko něšťastně, nastaven a hráči HC Slávia přejeli Sokolov 13:0, byl náš tým, i když v turnaji doposud nepoznal hořkost porážky, odsouzen, jen díky horšímu skóre, "pouze" k boji o bronzové placky. Ze druhé skupiny se do finále, přes remízu s Přerovem a remízu a prohru s Warriorem probojovali domácí a nám tedy v boji o bronz vyplynul, díky ostatním výsledkům, právě tým HCM Warrior Brno.

Naši kluci, plně vědomi si svojí týmové síly, nastoupili proti Bojovníkům z Brna odhodlaně a s velkou chutí vybojovat bronzové medaile. Brňané byli sice, jako ostatně všichni naši soupeři, vyjma Sokolova, vyšší a asi i silnější, ale i přesto, že se jim podařilo v přesilovce vsítit první branku utkání odešli z boje, který se počítal, jako jedno utkání, takže dohromady, poražen (po poločasech 2:1 a 4:0) a to v poměru 6:1, kdy hattrick vsítil Kryštof Seidenglanz.

Takže .... naši za celý turnaj nepoznali přemožitele !!!!! Jen oni a pozdější vítěz turnaje HC Slávia Praha neprohráli jeden jediný poločas !!!! Parádní výkon od všech, opravdu si zaslouží uznání, a ode mně poděkování, že jsem mohl být součástí tak skvělé party výborných hokejistů !!!!

Celkové pořadí :

1. SK Slávia Praha

2. HC Tábor

3. HK MD Šumperk

4. HCM Warriors Brno

5. HC Motor České Budějovice

6. SK Horácká Slavia Třebíč

7. HC Zubr Přerov

8. HC Baník Sokolov

                                                                                             All Stars turnaje :

                                                                              Valenta Michael (HK MD Šumperk)

                                                                    Weitz (HC Slavia Praha) - Kofroň (HC Tábor)

                                               Štanc (HC Slávia Praha) - Peškar ( HK MD Šumperk) - Kuchta (HC Zubr Přerov)

 

Turnaj byl po všech stránkách kvalitní, super organizace, podpora, zázemí, mně osobně se, nejen vzhledem k výsledku, opravdu moc líbil !!!

Závěrem chci ještě poděkovat oběma trenérům za celoroční práci, Dušanovi za odkoučování na turnaji, ale hlavně přítomným rodičům, za celoroční podporu a za to, že na táborském zimáku vytvořili, pro naše borce, mnohdy domácí atmosféru, moc děkuji za kluky !!!!

fotky : https://tomdanko.rajce.idnes.cz/2019-03-23-24_-_15._rocnik_Memorial_Zlatka_Cerveneho/

 

 HK MD Šumperk oléééééé !!!!!

 

© 2020 Hokejový Klub Mladí Draci z.s. Všechna práva vyhrazena. IČO: 00494917, č.ú. 17135841/0100