Frýdek-Místek 14.9.2019

V sobotu 14.9.2019 jsme se vydali do námi oblíbeného Frýdku-Místku, kde na nás čekala rysí smečka.

Protože osmáci soutěžní utkání nehráli, jeli někteří s námi, takže měl trenér k dispozici kompletní tři pětky. Čekal jsem, že to bude pohodový, klidný zápas s hladkým průběhem a naší jasnou výhrou, ale to jsem se spletl.

Kluci z FM byli nepříjemně dotíraví, nedali našim kousek ledu zadarmo, hráli tvrdě, což našim borcům moc nevyhovovalo.

Průběh první třetiny poznamenalo naše neproměňování 100% šancí, takže po první dvacetiminutovce svítilo na světelné tabuli skóre  "jen" 0:2.

Ve druhé třetině se hrálo prakticky na jednu branku, přesto se domácím podařilo vstřelit branku, našim naštěstí taky, takže po dvou třetinách to bylo 1:3.

V poslední periodě si náš gólman vybral slabší chvilku, kdy si prakticky sám hodil puk do branky a zadělal tak na nečekaně dramatické okamžiky v podobě snížení na rozdíl jednoho gólu. Naši kluci proklázali, že se dokáží semknout přesto, že se úplně nedaří co si předsevzali a dvěma góly v poslední desetiminutovce dali utkání konečnou podobu.

HC Frýdek-Místek x HK MD Šumperk 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)