Sobota 19.10. doma s Havrem

Na sobotní zápas s havířovským AZ jsem se těšil, protože jsem doufal v kvalitní zápas a kvůli srovnání rozdílu loňské a letošní sezóny, jak na straně hostů, tak hlavně na naší straně, jestli naše šikovnost a hokejovost bude stačit na vyšší a robustnější borce v dresu AZ.

Zvláštní náboj měl tento zápas pro našeho obránce hrajícímu v dresu č.11 M. Juříka, který donedávna oblékal právě havířovský dres. Takže štengrování a popichování, jak na sociálních sítích, tak i v sobotu na zimáku bylo patrné.

Pokud si borci z Havru mysleli, že je v šumperské Škoda aréně čeká lehká práce a odevzdaný soupeř, poznali od prvního hvizdu, že se mýlili.

Naše trenérské duo Skoumal-Bařica, naordinovalo Šumperanům ofenzivní styl hry se stálým agresivním napadáním při rozehrávce soupeře, což se po závěrečném hvizdu ukázalo, jako taktika velice účinná a správná.

Prvních dvacet minut, oťukávaná, zkoušení, občasný výpad, vše srovnatelné, ale efektivita byla jasně na naší straně a na konci třetiny bylo, zaslouženě,  2:0 pro domácí.

Ve druhé dvacetiminutovce to byl opravdu boj, hra se přelévala ze strany na stranu, ale díky naší celoplošné nátlakové hře, výborné ofenzívě a opravdu dobré hře obranných řad, a co nezastavily zmiňované řady měl náš gólman, se nám podařilo zvýšit vedení, které mělo podobu, po 40 minutách, 4:1.

Ve třetí třetině se hosté snažili ještě s utkáním něco udělat, ale marně. Otěže zápasu drželi pevně v rukou domácí Mladí Draci a ještě to zvýraznili jedním vstřeleným gólem, takže celkový účet vystavený hostujícímu AZ byl pětibrankový. Konečný stav 5:1.

Našim borcům se dařilo ve všech činnostech, obrana šlapala, jako dobře namazaný stroj, góĺman čapal a útočníci stříleli branky a ... "tak je to spravné, tak to má byť" - jak pronesl Jozef Dvořák ve filmu Tankový prapor.

HK MD Šumperk x AZ RESIMODO Havířov 2010    5:1 (2:0. 2:1, 1:0)

Takže pánové děkuji za předvedený výkon, za snahu, za bojovnost a za to, že jste hráli srdcem!!!