Třinecká paráda 20.10.2019

Po sobotní domácí výhře nad Havířovem a vědomi si svých schopností a síly, vydali se naši deváťáci v obvyklé sestavě doplnění o hráče s dresem č.14 do Třince, poměřit síly s domácími Oceláři. Měli jsme jim co vracet, v prvním kole totiž vyhrál Třinec na našem ledě 5:1. Třinečtí hráli v sobotu doma, stejně jako naši, ale hráli s polskou Silésií, takže pro ně, bez urážky soupeře, spíše jen kondiční trénink.

Zápas začal zostra a domácí borci ukázali, že to Šumperany bude dnes bolet. Všechny souboje dohrávali, mnohdy za hranicí pravidel, ale protože to rozhodčí pouštěli, neměli důvod od své hry ustupovat.

Navíc jejich nadšení ještě zesílilo, když v 6. minutě vstřelili úvodní branku utkání. Začal opravdu boj. Do konce třetiny se našim, houževnatým a odhodlaným, borcům podařilo vyrovnat gólem hráče v dresu  č.14 a to ješte zdaleka nebylo poslední slovo tohoto plejera!

Po 20 minutách bylo 1:1.

Ve druhé třetině do nás domácí bušili, pálili ze všech možných i nemožných pozic, ale gólman to ustál a když pak dvojice Patrik-Kuba vymyslela gól

"z první ", vedli Mladí Draci 2:1. Vedení jsme udrželi do do 38. minuty, kdy se Třinci podařilo vyrovnat. Pak se ale opět projevil element Patrik a díky jeho úspěšně křížné střele,  v posledních sekundách této třetiny, se šlo do kabin za stavu 3:2 pro MD.

"Jak je důležité míti Patrika", tak to se projevilo i v poslední periodě, která byla o obětavosti šumperských a snaze o vyrovnání třineckých hokejistů. Domácí se snažili, stříleli z každé pozice, hráli opravdu tvrdě,  podporováni hlasitým fanděním rodičů a i s přimhouřením očí všech tří mužů v pruhovaném, plně dokazovali svou sílu.

Šumperská ekipa, v čele s gólmanem, hrdinně odolávala a když se blížil konec utkání, byli domácí nuceni zkusit hru bez brankáře. Stalo se tak v 57. minutě. Po úspěšném zásahu našeho brankáře se puku zmocnil šumperský obránce, posunul na Patrika a ten jel s Ondrou na prázdnou bránu domácích, kdy je křížoval třinecký bek, natáhl ho na sebe a nesobecky, byť mohl završit hattrick, poslal Peškymu před prázdnou kasu předčasný vánoční dárek  v podobě milimetrově přesně nahrávky, kterou Ondra nepohrdl  a proměnil ji v branku na 4:2 z našeho pohledu. Domácí dál hráli v šesti, ale ani další střely nebyly úspěšné, takže tak i utkání skončilo.

Myslím, že jsme předvedenou hrou překvapili domácí hráče a jejich příznivce, ale i sami sebe jsme přesvědčili, že hrát hokej umíme a dokážeme porazit i velice silný tým, jakým Třinec bezesporu je.

HC Oceláři Třinec x HK MD Šumperk 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)