9.11.2019

Škoda aréna Šumperk

HK MD Šumperk

HC Vítkovice RIDERA

Na sobotní zápas s lídrem MSK LSŽ A jsem se těšil protože : 1.) hrál první s druhým, 2.) jsou to Vítky, 3.) věděl jsem, že přijedou "v plné" a za 4.) minulý zápas v Multifukční hale ve Vítkovicích byl velmi kvalitní a skončil výhrou domácích Ostavanů 2:0.

Zápas začas zostra, vítkovičtí jsou opravdu velcí,💪 silní, rychlí...

První polovinu úvodní třetiny naše obranné valy udržely nájezdy ostravských nájezdníků, ale ve 13.minutě se hostům podařilo přečíslení a šli do vedení 🎯 1:0. První dvacetiminutovka byla hodně vyrovnaná, sice nás Vítkovičtí hokejisté přestříleli, naši dřeli, makali a tak na konci bylo jen 0:1.

Do druhé periody vlétli hosté s plnou vervou, naši kluci byli myšlenkami ještě v šatně, gólman 🥋šel pozdě "dolů" a výsledkem byl gól v naší síti a stav 0:2. Naši kluci ale nesložili zbraně, zakousli se do soupeře a zlepšeným pohybem jim několikrát zamotali hlavu a po zásluze přišlo snížení ve 23. minutě na 1:2. Branka : P.Janech (as. M.Jarmara). Tento stav se však hostům moc nezamlouval, zvýšili obrátky a ve 24. minutě to bylo opět o dva góy 1:3. Boj se přiostřoval, osobní souboje nabývaly na síle i četnosti, naši bojovníci se vzdát nechtěli a ve 26. minutě po nahrávce Peškyho skóroval Seide, stav 2:3. Branka : K.Seidenglanz (as. O.Peškar). V poslední minutě této třetiny se ve středovém kruhu srazil P.Janech s protihráčem, který měl špatně nasazenou mřížku 🛠 a díky větší intenzitě úderu(nárazu) si odnesl jeho protihráč z tohoto souboje krvavý šrám na bradě, bohužel pro nás a taky pro zápas jako takový, to rozhodčí vyhodnotil jako úder do oblasti hlavy a krku a poslal Patrika na 5 + do konce. Tím byly karty ♣️♦️♠️ jasně rozdány... bohužel. Za stavu 2:3 se šlo do kabin.

Ve čtvrté minutě závěrečné periody, to nás sudí poslal do tří, se hostům podařilo vsítit čtvrtou branku a bylo rozhodnuto, protože prohrávat s Vítkama o dva a hrát bez Patrika a něco ještě se zápasem udělat, to je nadlidský výkon : 44. minuta 2:4.  Naši kluci bojovali, makali, dřeli, ale soupeř byl prostě lepší, přehrával nás kombinační hrou a navíc když jsme si , ve 46.minutě, dali pátý gól vlastní, bylo po zápase - 2:5.  Když se pak ve 48. minutě se rozhodčí 🦓 upískli a uznali branku, která rozhodně platit neměla, dostal průběžný výsledek optickou podobu, že nás Vítky přejeli, ale to ti, co byli ve Škoda aréně to vyvrátí. Zápas to byl chvílemi vyrovnaný, soupeř byl opravdu výborný, nicméně naši bojovníci opravdu dřeli a nebýt "vyloučení" našeho Patrika, kdoví, jak by se zápas dále vyvíjel.. kdo ví ?! No nic, už je to za námi, sportovně musíme uznat, že hráči HC Vítkovice RIDERA jsou velmi šikovní, rychlí, silní, tvořiví, prostě dobří, ale naši borci jim minimálně 40 minut zdatně a efektivně sekundovali a byli jim vyrovnaným soupeřem. Sláva vítězům, čest poraženým !!!

HK MD ŠumperkHC Vítkovice RIDERA 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)