Olomouc doma 16.11. 2019

V sobotu 16.11.2019 zavítali do šumperské Škoda arény deváťáci z nedaleké Olomouce, aby svedli v moravském derby boj o body do tabulky MSK LSŽ A s domácími Mladými Draky.

Minulé měření sil, které proběhlo v rámci 5. kola naší soutěže v olomoucké Plech aréně 6.10.2019, vyznělo lépe pro nás, brali jsme všechny body za výhru 5:1.

Toto vítězství se nerodilo snadno, Hanáci jsou houževnatí, brusliví, hraví, takže bojovali o každý kotouč a o naší výhře se rozhodlo až v samotném závěru utkání. Toto nás mělo varovat!

Do sobotního derby jsme vstoupili poněkud vlažně, prvních 8 minut měli více ze hry olomoučtí hokejisté, ale v 10. minutě jsme, paradoxně, udeřili my, kdy po nahrávce Vernyho skóroval Seide 1:0. Branka : #16 Seidenglaz (as. #13 Verner). Hosté se dál tlačili před naši branku, měli více brankových příležitostí než my a v poslední minutě jednu z nich dokázali proměnit, když ze vzduchu, krásně "baseball styl", prostřelili bezmocného šumperského gólmana. Po dvaceti minutách 1:1.

Ve druhé třetině se nám podařilo v 25. minutě Kryštofem vsítit druhou branku hráčem #16 po nahrávce hráče #13. 2:1. Ve 26. minutě bylo srovnáno, když nahození změnilo směr kontaktem o brusle našeho obránce: 2:2. V 33. minutě ujel všem hráč # 9 Cekr David a neomylně poslal puk nad rameno hostujícího gólmana. 3:2, když pak na 4:2 ve 36. minutě zvyšoval hráč # 10 Peškar mysleli si naši borci, že je hotovo a ... nebylo, což poznali v poslední periodě, do které se šlo za stavu 4:2.

Ve 47. minutě zvyšoval #13 Verny po nahrávce #16 Seideho na 5:2 a vypadalo to, že je vše v klidu, ale... v 58.minutě se olomouckým borcům podařilo vstřelit gól na 3:5 a rázem jich bylo celé šumperské kluziště a když pak v 60. minutě vsítili Hanáci kontaktní branku na 4:5 zdálo se, že vyrovnání je na spadnutí, ale v 7 sekund před koncem uzavřel gólový účet této moravské přestřelky opět Kryštof Seide #16, čímž dovršil hattrick a stanovil konečné skóre na 6:4.

Musím ale uznat, že olomoučtí hokejisté nám byli více než vyrovnaným soupeřem a nechybělo mnoho a body by se dělily, rozhodovaly opravdu maličkosti a mnohdy i hokejové štěstí.