So 30.11.2019

HK MD Šumperk x Metropolia Silesia

-------------------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 30.11.2019 zavítali do naší šumperské Škoda Arény polští hokejisté hrající pod hlavičkou metropolitního celku Metropolia Silesia.

Zápas v Polsku jsme vyhráli 8:3, když jsme tři góly inkasovali v samotném závěru utkání, kdy za stavu 8:0 se už nikdo nevracel a nebránil, aby se i náš gólman alespoň trochu pohnul..

Do domácího mače jsme vlétli s vervou a maximálním nasazením, první gólovku měli sice Poláci, ale platilo klasické "nedáš-dostaneš" a bylo 1:0 ... pak už to "jelo" ... první třetina skončila 6:0.

Druhá perioda začala jako skončila ta první, náš brankostroj zastavila až siréna ukončující druhou dvacetiminutovku a na světelné tabuli svítilo skóre 13:0.

Posledních dvacet minut zápasu bylo stejných jako 40 předchozích, naši pálili ze všech pozic, kombinovali, dávali jeden hezčí gól jak druhý ... aby se zapojil do hry i náš gólman, nechal jej trenér rozehrávat všechny puky které se dostaly do naší obranné třetiny a tak měl i druhou asistenci u jedné z branek. Rozhodčím bylo líto polské návštěvy, tak aby neodjela s nulou, pískli proti Mladým Drakům TS, se kterým si náš brankář poradil, Poláci se přesto dočkali alespoň čestného úspěchu v poslední minutě zápasu, kdy korigovali stav na 19:1 a tak zápas i skončil.

Toto byla rekordní výhra našeho týmu, dokonce i rekordní výsledek letošní MSK LSŽ A, je však otázkou, jestli a jpopřípadě aký přinos mají takové zápasy pro naše kluky, ti by potřebovali konfrontaci se silnějším soupeřem, to se nám ale splní hned nadcházející týden, kdy zajíždíme na led havířovského AZ, jehož hráči nám budou chtít oplatit prohru z prvního zápasu, kdy jsme na šumperském ledě vyhráli 5:1.