Poruba doma 2020 🏒

První zápas v roce 2020 byl naplánován na 5.1.2020, kdy do Šumperku dorazlili borci z Ostravy-Poruby.

Předchozí dva zápasy jsme vyhráli jen o gól a to doma 2:1 a venku 6:5, takže bylo jasné, že nás čeká vyrovnaná partie.

V brance nastoupil 🥋Honza Ondráček, protože Valoš chtěl, na sklonku roku, aspirovat na titul Pyroman roku 2019 a popálil si prsty.

Porubané, byť přijeli bez tří hráčů hrajíchích za dorost na nás vlétli dávali jasně najevo, že dnes pro 🐲 Mladé Draky nebude jednoduché a bude je to bolet. V 6. minutě si náš brankář 🥋vybral slabší chvilku, což se stane a bylo 0:1. Naštěstí v 10. minutě ujel # 14 Patrik Janech a bylo 1:1. Za necenou minutu to bylo 1:2 po úžasné teči před naší kasou, se kterou nešlo nic dělat. Ve 13.minutě hráč # 6 Kamzík Lichner vyrovnával na 2:2. Dokonce jsme zásluhou spolupráce Seideho a Vernyho v 16. minutě vedli 3:2, ale 11 sekund před první sirénou, kdy si domácí mysleli, že už se nic stát nemůže, přišlo vyrovnání na 3:3. Tak i skončila první perioda.

Ve druhé dvacetiminutovce jsme zásluhou zlepšené kombinační hry šli do vedení po gólech hráče #21 Máry Compela a  #8 Patrika Bařici 5:3 a takový byl i stav po 40 minutách.🥅.🍀🍀🍀🍀🍀

Kdo kouřil, nebo byl na kávce, tak neviděl šumperský kolaps v první minutě poslední třetiny, kdy v čase 40:43 snížili Ostravané na 4:5 a minutu zkázy dokončili hned za 7 sekund, kdy v čase 40:50 dokonce vyrovnali na 5:5 !!!!

Pak se hra přelévala ze strany na stranu, vyhrát mohli domácí, ale i hostě měli šance, nakonec se tito soupeři rozešli smírně, oba berou bod za remízu 5:5.

Za mě, bojovné utkání plné individuálních chyb na obou stranách pramenících z bojovnosti a snahy zvítězit, ale dnes nebylo souzeno nikomu vyhrát, dle mého : spravedlivá remíza.

HK MD Šumperk x HC RT Torax Poruba 5:5 (3.3, 2.0, 0.2)