Posílený Třinec nad naše síly

V neděli 9.2.2020 se naši 🐲 deváťáci utkali v Mini Werk aréně s třineckými Oceláři.

Ti nastoupili v tradičně silné sestavě doplněné o novou tvář z uherskohradišťské líhně Patrika Volase, který svojí výškou a rozpětím rukou neměl na ledě konkurenta. Naši 🐲 odhodlaní neprodat kůži lacino, nastoupili s P. Janechem, ale i "novými "dvěma 06 (Edou Šimkem a Lukášem Meurerem). Mladí se činili, makali, dle jejich slov, je to síla a opravdu veliký rozdíl mezi LSŽ B a LSŽ A, je to prý více do těla, rychlejší, tvrdší, přesto si myslím, že takřka nechybovali a hráli poměrně dobře.

V první třetině jsme se v 5. minutě 🎯 gólem hráče #10 Ondry Peškara po nahrávce #14 Patrika Janecha ujali vedení, pak dokonce na Ondru zívala takřka prázdná klec, ale, bohužel se nepovedlo navýšit naše vedení, naopak domácím se v 16. minutě povedlo, po obrovském tlaku a nespočetně velké dávce střel na naší branku, kdy nám ve dvou případech pomohla i tyč, srovnat na 1:1 a tak se šlo i do kabin.

Celou druhou dvacetiminutovku jsme tahali za kratší konec, kdy nás domácí prakticky nepustili do zakončení, naopak sami přetavili "jen" 3 z celkového počtu 18 projektilů na naši branku, takže se šlo do šaten za stavu 4:1.

V poslední periodě, která svým průběhem kopírovala první dvě, s tím rozdílem, že se podařilo Ocelářům vsítit jen jednu branku, našim 🐲 docházely síly a tak samostané úniky daly možnost vyniknout našemu ⛄️, který chytil co mohl, přesto jednomu gólu v šumperské síti nezabránil. Poslední třetina tak skončila 1:0.

Kdo tam byl tak ví, kdo nebyl ať se jich zeptá, ale naši fakt makali, snažili se, ale to na třineckou mašinu to prostě nestačilo.

HC Oceláři Třinec x HK MD Šumperk  5:1 (1:1, 3:0, 1:0)