2 krát s VHK ROBE Vsetín

Naši dorostenci se utkali 16.6. respektive 21.6.  se stejně starými Valachy, kdy první zápas se odehrál na ledě šumperské Škoda arény a druhý Na Lapači.

Ve středu 16.6.2021 se do hry zapojili všichni hráči z širšího kádru dorostu, takže na šumperské střídačce bylo nezvykle plno, když se tam tisnílo asi 24 Mladých Draků. Trenér míchal sestavou, aby zjistil potenciál hráčů v různých situacích. Brankáři se střídali, jako jíž tradičně, v půlce zápasu, první polovinu chytal ten starší. Po první třetině, která skončila 0:1, poslal trenér první obrannou dvojici a 4 útočníky do sprch, aby se ukázali zbylí hráči. V polovině utkání, kdy byl stav 0:1, došlo ke změně v brankovišti a k přeskupení všech obranných a útočných řad. Hosté byli takřka ve všech aspektech lepší, proto si, zaslouženě, odvezli z šumperské ledové plochy výhru 7:1 (0:1, 1:4, 0:2). O jedinou branku domacich se postaral Kryštof Seidenglanz.

V pondělí se hrála odveta ve Vsetíně, hrály se čtyři dvacetiminutovky, nejeli Compel, Cekr a Zavoral. Trenér zamíchal sestavou, gólmani chytali naopak, začínal mladší. Po prvních 40 minutách byl stav 5:1 a po druhé polovině, která skončila naši prohrou 2:1, byl konečný stav 7:2, góly za Mladé Draky vsítili Tobias Tomeš a Olda Verner.
Je zřejmeL, že prostor na zlepšení je ve všech řadách a jen na trenérovi, které hráče si vybere pro ELD a její zachování v Šumperku i pro další sezónu. Již tento víkend nás čeká další konfrontace v turnajovém dvojutkáni s HC TORAX Poruba a HC ZUBR Přerov. Pevně věřím, že trenér vybere ty správné typy a že sehrajeme dobrá utkání.