facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

V sobotu 7.12. 2019 se vydali naši deváťáci na dalekou cestu do Havířova. 

Kyselý: Jakou ste měli cestu?
Hrouzek: Jakou asi k... můžeš mít cestu do Havířova?!  

Domácí borci nám měli co oplácet, vždyť v posledním utkání hraném v šumperské Škoda Aréně jsme zvítězili 5:1, takže o motivaci měli postaráno, no "náš" Matěj taktéž...

Zápas začal zostra, na obou stranách plno sil 💪 a ... ve 4.minutě se domácím podařilo vsítit první branku utkání, když klapla parádní souhra na jeden dotek s finální tečí před naší kasou 1:0. Ale hned v minutě páté vymyslel fantastický pas #16 Kryštof na #10 Peškyho, který se v úniku nemýlil a bylo 1:1, pak se hra přelévala ze strany na stranu, ale prim hráli beci a oba gólmani 🥋, takže se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá třetina nabídla opět vyrovnanou partii, když se našm klukům povedlo ve 24. minutě otočit na 2:1, kdy #16 Seide nahrál #4 Jarmimu a ten zavěsil. Domácí jsou ale bojovníci a jejich útočná snaha byla odměněna ve 27.mitutě srovnáním skóre na 2:2, tak i skončila druhá perioda.

Ve třetí dvacetiminutovce se hrálo ze zabezpečené obrany s občasnými výpady jak domácích Azeťáků, tak i našich 🐲 Mladých Draků, hrajících v nových dresech s novým logem. Tyto nám nakonec přinesly i trochu štěstí, když svou druhou brankou v zápase překlopil pomyslnou misku vah na naši vítěznou stranu player #10 Pešky po nahrávce #21 Máry Compela na 3:2. Aby to nebylo tak dramatické, tak v 59.minutě zvýšil hráč #20 Netol po nahrávce hráče #18 Kamzíka na konečných, z našeho pohledu, 4:2.

AZ Havířov x HK MD Šumperk 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) 

Za mě poměrně dobré utkání, které svojí kvalitou převyšovalo šeď průměru zápasů s 🇵🇱 polským, nebo frýdecko-místeckým soupeřem a s konstatováním, že obranné řady dnes makaly na jedničku, útok šlapal na výbornou se loučím a zase někdy na počtenou,

borci děkuji za předvedenou hru i za vítězství !!!

My jsme Šumperk,  🐲 Mladí Draci Šumperk !!!

 

 

MSK LSŽ A 

Škoda Aréna Šumperk

So 30.11.2019

HK MD Šumperk x Metropolia Silesia

-------------------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 30.11.2019 zavítali do naší šumperské Škoda Arény polští hokejisté hrající pod hlavičkou metropolitního celku Metropolia Silesia.

Zápas v Polsku jsme vyhráli 8:3, když jsme tři góly inkasovali v samotném závěru utkání, kdy za stavu 8:0 se už nikdo nevracel a nebránil, aby se i náš gólman alespoň trochu pohnul..

Do domácího mače jsme vlétli s vervou a maximálním nasazením, první gólovku měli sice Poláci, ale platilo klasické "nedáš-dostaneš" a bylo 1:0 ... pak už to "jelo" ... první třetina skončila 6:0.

Druhá perioda začala jako skončila ta první, náš brankostroj zastavila až siréna ukončující druhou dvacetiminutovku a na světelné tabuli svítilo skóre 13:0.

Posledních dvacet minut zápasu bylo stejných jako 40 předchozích, naši pálili ze všech pozic, kombinovali, dávali jeden hezčí gól jak druhý ... aby se zapojil do hry i náš gólman, nechal jej trenér rozehrávat všechny puky které se dostaly do naší obranné třetiny a tak měl i druhou asistenci u jedné z branek. Rozhodčím bylo líto polské návštěvy, tak aby neodjela s nulou, pískli proti Mladým Drakům TS, se kterým si náš brankář poradil, Poláci se přesto dočkali alespoň čestného úspěchu v poslední minutě zápasu, kdy korigovali stav na 19:1 a tak zápas i skončil.

Toto byla rekordní výhra našeho týmu, dokonce i rekordní výsledek letošní MSK LSŽ A, je však otázkou, jestli a jpopřípadě aký přinos mají takové zápasy pro naše kluky, ti by potřebovali konfrontaci se silnějším soupeřem, to se nám ale splní hned nadcházející týden, kdy zajíždíme na led havířovského AZ, jehož hráči nám budou chtít oplatit prohru z prvního zápasu, kdy jsme na šumperském ledě vyhráli 5:1.

O body se dnes podělili :

Seidenglanz 6+6

Peškar 4+3

Cekr D. 3+4

Lichner 3+1

Juřík 1+3

Netolický 1+3

Kapsia 1+2

 

HK MD Šumperk x Metropolia Silesia 19:1 (6:0, 7:0, 6:1)

 

No uvidíme... tak na napsanou 

HK MD Šumperk !!!!

 

V sobotu 16.11.2019 zavítali do šumperské Škoda arény deváťáci z nedaleké Olomouce, aby svedli v moravském derby boj o body do tabulky MSK LSŽ A s domácími Mladými Draky.

Minulé měření sil, které proběhlo v rámci 5. kola naší soutěže v olomoucké Plech aréně 6.10.2019, vyznělo lépe pro nás, brali jsme všechny body za výhru 5:1.

Toto vítězství se nerodilo snadno, Hanáci jsou houževnatí, brusliví, hraví, takže bojovali o každý kotouč a o naší výhře se rozhodlo až v samotném závěru utkání. Toto nás mělo varovat!

Do sobotního derby jsme vstoupili poněkud vlažně, prvních 8 minut měli více ze hry olomoučtí hokejisté, ale v 10. minutě jsme, paradoxně, udeřili my, kdy po nahrávce Vernyho skóroval Seide 1:0. Branka : #16 Seidenglaz (as. #13 Verner). Hosté se dál tlačili před naši branku, měli více brankových příležitostí než my a v poslední minutě jednu z nich dokázali proměnit, když ze vzduchu, krásně "baseball styl", prostřelili bezmocného šumperského gólmana. Po dvaceti minutách 1:1.

Ve druhé třetině se nám podařilo v 25. minutě Kryštofem vsítit druhou branku hráčem #16 po nahrávce hráče #13. 2:1. Ve 26. minutě bylo srovnáno, když nahození změnilo směr kontaktem o brusle našeho obránce: 2:2. V 33. minutě ujel všem hráč # 9 Cekr David a neomylně poslal puk nad rameno hostujícího gólmana. 3:2, když pak na 4:2 ve 36. minutě zvyšoval hráč # 10 Peškar mysleli si naši borci, že je hotovo a ... nebylo, což poznali v poslední periodě, do které se šlo za stavu 4:2.

Ve 47. minutě zvyšoval #13 Verny po nahrávce #16 Seideho na 5:2 a vypadalo to, že je vše v klidu, ale... v 58.minutě se olomouckým borcům podařilo vstřelit gól na 3:5 a rázem jich bylo celé šumperské kluziště a když pak v 60. minutě vsítili Hanáci kontaktní branku na 4:5 zdálo se, že vyrovnání je na spadnutí, ale v 7 sekund před koncem uzavřel gólový účet této moravské přestřelky opět Kryštof Seide #16, čímž dovršil hattrick a stanovil konečné skóre na 6:4.

Musím ale uznat, že olomoučtí hokejisté nám byli více než vyrovnaným soupeřem a nechybělo mnoho a body by se dělily, rozhodovaly opravdu maličkosti a mnohdy i hokejové štěstí.

Takže :

HK MD Šumperk x HC Olomouc  6:4 (1:1, 3:1, 2:2) 

My jsme Šumperk, Mladí Draci Šumperk !!!

 

Sobota

9.11.2019

Škoda aréna Šumperk

HK MD Šumperk

HC Vítkovice RIDERA

 

Na sobotní zápas s lídrem MSK LSŽ A jsem se těšil protože : 1.) hrál první s druhým, 2.) jsou to Vítky, 3.) věděl jsem, že přijedou "v plné" a za 4.) minulý zápas v Multifukční hale ve Vítkovicích byl velmi kvalitní a skončil výhrou domácích Ostavanů 2:0.

Zápas začas zostra, vítkovičtí jsou opravdu velcí,💪 silní, rychlí...

První polovinu úvodní třetiny naše obranné valy udržely nájezdy ostravských nájezdníků, ale ve 13.minutě se hostům podařilo přečíslení a šli do vedení 🎯 1:0. První dvacetiminutovka byla hodně vyrovnaná, sice nás Vítkovičtí hokejisté přestříleli, naši dřeli, makali a tak na konci bylo jen 0:1.

Do druhé periody vlétli hosté s plnou vervou, naši kluci byli myšlenkami ještě v šatně, gólman 🥋šel pozdě "dolů" a výsledkem byl gól v naší síti a stav 0:2. Naši kluci ale nesložili zbraně, zakousli se do soupeře a zlepšeným pohybem jim několikrát zamotali hlavu a po zásluze přišlo snížení ve 23. minutě na 1:2. Branka : P.Janech (as. M.Jarmara). Tento stav se však hostům moc nezamlouval, zvýšili obrátky a ve 24. minutě to bylo opět o dva góy 1:3. Boj se přiostřoval, osobní souboje nabývaly na síle i četnosti, naši bojovníci se vzdát nechtěli a ve 26. minutě po nahrávce Peškyho skóroval Seide, stav 2:3. Branka : K.Seidenglanz (as. O.Peškar). V poslední minutě této třetiny se ve středovém kruhu srazil P.Janech s protihráčem, který měl špatně nasazenou mřížku 🛠 a díky větší intenzitě úderu(nárazu) si odnesl jeho protihráč z tohoto souboje krvavý šrám na bradě, bohužel pro nás a taky pro zápas jako takový, to rozhodčí vyhodnotil jako úder do oblasti hlavy a krku a poslal Patrika na 5 + do konce. Tím byly karty ♣️♦️♠️ jasně rozdány... bohužel. Za stavu 2:3 se šlo do kabin.

Ve čtvrté minutě závěrečné periody, to nás sudí poslal do tří, se hostům podařilo vsítit čtvrtou branku a bylo rozhodnuto, protože prohrávat s Vítkama o dva a hrát bez Patrika a něco ještě se zápasem udělat, to je nadlidský výkon : 44. minuta 2:4.  Naši kluci bojovali, makali, dřeli, ale soupeř byl prostě lepší, přehrával nás kombinační hrou a navíc když jsme si , ve 46.minutě, dali pátý gól vlastní, bylo po zápase - 2:5.  Když se pak ve 48. minutě se rozhodčí 🦓 upískli a uznali branku, která rozhodně platit neměla, dostal průběžný výsledek optickou podobu, že nás Vítky přejeli, ale to ti, co byli ve Škoda aréně to vyvrátí. Zápas to byl chvílemi vyrovnaný, soupeř byl opravdu výborný, nicméně naši bojovníci opravdu dřeli a nebýt "vyloučení" našeho Patrika, kdoví, jak by se zápas dále vyvíjel.. kdo ví ?! No nic, už je to za námi, sportovně musíme uznat, že hráči HC Vítkovice RIDERA jsou velmi šikovní, rychlí, silní, tvořiví, prostě dobří, ale naši borci jim minimálně 40 minut zdatně a efektivně sekundovali a byli jim vyrovnaným soupeřem. Sláva vítězům, čest poraženým !!!

HK MD ŠumperkHC Vítkovice RIDERA 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

My jsme Šumperk, HK MD Šumperk !!!!

V sobotu 2.11.2019 vyjeli naši kluci společně se sedmáky do Ostravy, aby se oba týmy utkali se stejně starými Porubany.

Nastoupili jsme v "plné" sestavě a i domácí nastoupili se všemi hráči vč. všech borců nastupujících pravidelně v ELIOD ELD.

První utkání, které se hrálo v Šumperku dopadlo lépe pro naše kluky, když tým HC RT TORAX porazili 2:1, takže nám měli domáci co vracet.

Že hrají silový hokej jsme věděli, také to, že jako jediný tým porazili  👍 v MSK LSŽ A dominantní Vítkovice nám bylo známo, ale kdo se bojí nesmí do lesa 🌳🌲.

Naši kluci do utkání vstoupili bez bázně a hany a výsledkem kombinační hry bylo vedení ve 12. minutě 2:0. Góly : #14 Paťas (as.#10 Pešky) a #5 Kolis (as.# 14 Paťas).

Pak nás ale domácí sevřeli do kleští, bušili do našich obranných řad a výsledkem bylo vyrovnání na 2:2. Tak i skončila první třetina.

Do druhé jsme ✈️ vlétli s neuvěřitelnou vervou a zapálením, navíc nám vše vycházelo a po gólech #10 Peškyho, #16 Seideho (as.#20 Netol), znovu hráče s #14 Janecha (as. # 11 Juřík) a pro změnu hráče s # 10 Peškyho (as. # 14 Janech) se šlo do kabin za stavu 2:6 !!!!  

Moje slova na střídačce  🗣 : "Borci super, ale pozor, vy jste dali čtyři branky za třetinu, oni je můžou dát taky!", nebrali naši kluci příliš vážně a asi si mysleli svoje. Jak jsem byl blízko pravdě měli poznat v nadcházejíci dvacetiminutovce, kdy nám hned ve 41. minutě ujel kapitán domácích a snížil na 3:6, když pak ve 45. minutě snížili domácí na rozdíl dvou gólů, na 4:6,  nastalo pro 🐉 Mladé Draky hokejové inferno. Domácích bylo všude plno, pálili ze všech pozic, souboje dohrávali ještě s větší razancí, než doposud, prostě od 46. minuty byl na ledě jen jeden tým a to ... HC RT TORAX Poruba. Naši kluci odolávali, bránili se zuby nehty a s vypětím všech sil se jim to dařilo až do 52. minuty, kdy borec s #91 🚀 Vehovský snížil na rozdíl jedné branky na 5:6. Pak se z hlavní porubské RT TORAX Arény stalo opravdové hokejové 👹 peklo, domácí fanoušci a také arbitři hnali domácí za dalším gólovým úspěchem a Ostravané vědomi si možného vyrovnání na ledě létali, kadence jejich střelby byla na úrovni AK-47 a bylo jen otázkou "kdo s koho?" ... kdo bude úspěšnější, domácí borci, nebo bránící se 🐉 Mladi Draci? No tak dlouhých 8 minut jsem asi nezažil, naši obránci lehali do střel, útočníci jim pomáhali seč mohli, ⛄️ brankář mnohdy nevěděl kde mu hlava stojí, prostě všichni makali na 💯 % a výsledkem jim bylo udržení jednobrankového vedení až do závěrečného hvizdu, takže z porubské arény vezeme, po divoké 11 brankové přestřelce, výhru 6:5.

Parádní výkon ve druhé třetině pánové, ale mějte na paměti, že se hraje celých 60 minut !!!

HC RT TORAX Poruba x HK MD Šumperk   5:6 (2:2, 0:4, 3:0)

 

My jsme Šumperk, 🐲 Mladí Draci Šumperk !!!!

 

 

 

 

 

Strana 1 z 15

© 2017 Hokejový Klub Mladí Draci z.s. Všechna práva vyhrazena. IČO: 00494917, č.ú. 17135841/0100