facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

Netradičně v úterý odpoledne se utkali 🐲 naši kluci se stejně starými Rysy 🐺 v jejich hale Polárka, kde se nám již tradičně daří.

Tradice byla dodržena přesto, že útočníci hráli v obraně a obránci hráli v útoku. Náš ⛄️gólman dostal 🎯 dvakrát do masky i trochu krve bylo, ale v pohodě dochytal tento "zápas" , který svou kvalitou zaostával ve všech aspektech i za průměrným mačem v soutěži MSK LSŽ A.

Kluci hráli bez Janecha, Peškara, Zavorala, Netolického, přesto vstřelili hoóódně branek o které se podělili :

# 16 Seidenglanz 2 x 💪

# 15 Šimek 2x 💪

# 4 Jarmara 2x 💪

# 11 Juřík, 💪# 9 Cekr D. 💪 #13 Verner, 💪# 7 Pospíšil 💪

takže borci díky za branky, ale sami víte, že jich mělo a mohlo být daleko víc 🐲 !!!

HC Frýdek- Místek x HK MD Šumperk    3:10 (1: 3, 1:5, 1:2)

Den po zápase s Vítkovicemi čekalo na naše 🐲 deváťáky derby v olomoucké Plech aréně s domácími Kohouty.🐔

Tým byl doplněn o navrátilce z dorosteneckého tripu a toto posílení bylo znát. Naši kluci, včera hrající, byli sice unavení z předešlého zápasu s Vítkama, navrátilci byli hotoví z dvojzápasu a z dlouhého cestování, ale na derby se těší každý, takže únava byla sice znát, ale adrenalin je silnějším motorem.

První třetina, která byla vyrovnaná, tak i skončila, když naši branku vstřelil hráč # 5 Tom Kolář. Po dvaceti minutách 1:1.

Ve druhé jsme šli do vedení 2:1 po gólu #16 Seideho a ve 33. minutě dokonce 3:1, když branku vstřelil #10 Pešky. Do konce této třetiny se domácím povedlo snížit na rozdíl jedné branky, takže po 40 minutách bylo 2:3 🎯.💪💪

Ve 47. minutě se gólem #14 Patrika Janecha ujali naši kluci 💪vedení 4:2, ale hned minutu na to se domácí přiblížili na dostřel brankou na 3:4.

Domácí kouč vsadil vše na jednu kartu a poslední 3 minuty zkoušel dobýt šumperské valy hrou bez brankáře, čili s hráčem v poli navíc, ale v poslední minutě ujel hráč # 14 Patrik Janech a jeho akci dokončil gólem do prázdné branky hráč #10 Peškar Ondřej 💪.

Bylo to poměrně vyrovnané utkání, kdy na našich borcích byla znát únava, ale "kousli" se a vyhráli protože : My jsme Draci 🐲 , Mladí Draci Šumperk 🐲 !!!

💛💙💛💙💛💙💛

HC Olomouc x HK MD Šumperk 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

V sobotu 11.1.2020 se vydalo "pár" statečných 🐲 Šumperanů do MFH Vítkovice odehrát zápas, ve kterém jsme neměli co ztratit.

Jeli jsme bez Davida Cekra, Ondry Peškara, Zavorala Jakuba, Patrika Janecha a Valoše, kteří doplnili dorosteneckou enklávu bojující o záchranu v ELIOD ELD dvojzápasem v Třemošné resp. na Kladně a taky bez nemocného Netola.

Domácí nám ukázali hned od začátku, kdo je v Multifukční hale Vítkovice pánem a v rozpětí 5.-13.minuty nám vstřelili 5 branek, do konce první periody se podařilo korigovat gólem hráče 🐲 #13 Oldy Vernera na 5:1, tak i skončila první dvacetiminutovka.

Druhá třetina skončila smírně 1:1, kdy naši branku vstřelil hráč 🐲  #8 Patrik Bařica, po 40 minutách 6:2.

V posledních dvaceti minutách tohoto zápasu domácí přidali ještě dva zásahy 🎯 a tak utkání skončilo -  8:2.

Vzhledem k tomu, že současně  6. 7. 8. a 9. třída a nemáme, bohužel, tak početnou základnu jako Ostravané, je výsledek odpovídající, naši se snažili, makali, ale soupeř byl prostě lepší.

HC Vítkovice Ridera x HK MD Šumperk 8:2 (5:1, 1:1, 2:0)

První zápas v roce 2020 byl naplánován na 5.1.2020, kdy do Šumperku dorazlili borci z Ostravy-Poruby.

Předchozí dva zápasy jsme vyhráli jen o gól a to doma 2:1 a venku 6:5, takže bylo jasné, že nás čeká vyrovnaná partie.

V brance nastoupil 🥋Honza Ondráček, protože Valoš chtěl, na sklonku roku, aspirovat na titul Pyroman roku 2019 a popálil si prsty.

Porubané, byť přijeli bez tří hráčů hrajíchích za dorost na nás vlétli dávali jasně najevo, že dnes pro 🐲 Mladé Draky nebude jednoduché a bude je to bolet. V 6. minutě si náš brankář 🥋vybral slabší chvilku, což se stane a bylo 0:1. Naštěstí v 10. minutě ujel # 14 Patrik Janech a bylo 1:1. Za necenou minutu to bylo 1:2 po úžasné teči před naší kasou, se kterou nešlo nic dělat. Ve 13.minutě hráč # 6 Kamzík Lichner vyrovnával na 2:2. Dokonce jsme zásluhou spolupráce Seideho a Vernyho v 16. minutě vedli 3:2, ale 11 sekund před první sirénou, kdy si domácí mysleli, že už se nic stát nemůže, přišlo vyrovnání na 3:3. Tak i skončila první perioda.

Ve druhé dvacetiminutovce jsme zásluhou zlepšené kombinační hry šli do vedení po gólech hráče #21 Máry Compela a  #8 Patrika Bařici 5:3 a takový byl i stav po 40 minutách.🥅.🍀🍀🍀🍀🍀

Kdo kouřil, nebo byl na kávce, tak neviděl šumperský kolaps v první minutě poslední třetiny, kdy v čase 40:43 snížili Ostravané na 4:5 a minutu zkázy dokončili hned za 7 sekund, kdy v čase 40:50 dokonce vyrovnali na 5:5 !!!!

Pak se hra přelévala ze strany na stranu, vyhrát mohli domácí, ale i hostě měli šance, nakonec se tito soupeři rozešli smírně, oba berou bod za remízu 5:5.

Za mě, bojovné utkání plné individuálních chyb na obou stranách pramenících z bojovnosti a snahy zvítězit, ale dnes nebylo souzeno nikomu vyhrát, dle mého : spravedlivá remíza.

HK MD Šumperk x HC RT Torax Poruba 5:5 (3.3, 2.0, 0.2)

Netradičně ve čtvrtek 19.12.2019 jsme se utkali, na šumperském ledě, s Oceláři z Třince.

Do tohoto zápasu jsme měli shodnou vzájemnou bilanci, kdy třinečtí vyhráli v první zápase v Šumperku 5:1, my jsme zase vyhráli v Třinci a to 4:2, takže se čekal lítý boj.

Nerozhodný stav vydržel takřka do poloviny třetiny, kdy jsme v čase 9:44 poprvé inkasovali. Naši borci 🐲se snažili, ale Oceláři byli všude dřív, byli hbitější, silnější, odhodlanější... do konce první dvacetiminutovky se skóre nezměnilo, takže třetina skončila 0:1.

Do druhé periody nastoupili třinečtí hokejisté ještě s větší vervou a odhodláním, které byly korunovány góly ve 24., 27. a 29. minutě, takže v půlce zápasu svítilo na světelné tabuli hrozivých 0:4. Tak skončila i prostřední část hry, takže po 40 minutách 0:4

V posledních dvaceti minutách se obraz hry nezměnil, naši bojovali, makali, ale prostě to nešlo a nedali by gól, i kdyby se hrálo do půlnoci. V této části hry přidali hosté ještě jednu branku, takže utkání zcela opanovali 💪 jak předvedenou hrou, tak i výsledkem, který byl po závěrečném hvizdu 0:5.

HK MD Šumperk x HC Oceláři Třinec 0:5 (0:1,0:3,0:1)