facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

Máme na kontě šestibodový víkend. Poté, co jsme vyhráli v pátek v dohrávce proti Warriros, se nám podařilo bodovat za tři body proti Kralupám nad Vltavou. Poslední tým v tabulce skupiny Západ jsme porazili 4:1.🐉💪
První třetina ale o vítězství tolik nenapovídala,protože ani Šumperk, ani domácí se v úvodních minutách neprosadili. Herní kvalita, výkonnost ani hokejové akce nesměřovaly k tomu, že se zápas ponese v celkem jasném duchu.
O zápasu rozhodla druhá perioda, nešlo sice o atraktivní hokejovou podívanou, ale účel byl splněn. Skóre otevřel mladší z bratrů Cekrových, DAVID CEKR překonal do té doby sebevědomě chytajícího gólmana hostů. Následně došlo k navýšení od dvě branky, o které se v rozdílu dvou minut rozhodl MAREK KESLER. Následně ve druhé části byli Mladí Draci dominantním celkem, drželi se na kotouči, trávili většinu času v útočné třetině, ohrožovali branku domácích, ale k dalšímu zvýšení vedení došlo až 54 sekund do konce druhé dvacetiminutovky, kdy vymetl pavučinky pod břevnem kralupské klece MARTIN PÁNEK.
Po druhé třetině došlo opět k pomalejšímu nástupu do poslední části zápasu, kdy byl k vidění opět ne příliš atraktivní hokej, který navíc nebyl obohacen o branky. K pár akcím se zmohly i domácí Kralupy, které byly nebezpečné spíše ze samostatných akcí, v týmovém výkonu byly spíše jejich slabiny. Přesto se Středočechům podařilo prosadit, poté jejich tempo stouplo, ohrožovali v menším časovém úseku klec šumperského brankáře, ale větší drama se nekonalo, naopak vítězství do prázdné branky potvrdil v poslední minutě Adam Polách. Konečný stav zápasu je 4:1, čímž byl uzavřen šestibodový víkend a na Moravu byly odvezeny tři body. 🐉🐲 Snad na výsledek navážeme i další víkend , kdy se doma utkáme proti Vsetínu a v pátek vyrazíma na Warriors.
Kralupy n. Vltavou: Král (Němec) – Burger, Kratochvíl, Šimůnek (C), Hron, Vrbka – Vorlíček, Kleveta, Sulík, Hanousek, Šilhavý, Typolt, Náhončík, Stupka (A), Hruška.
Trenér: David Švagrovský
HK MD Šumperk: Ryšavý (Ondráček) – Plhal (A), Koutecký, Netolický, Cekr David, Minařík, Cekr Filip (C), Blaháček, Křivohlávek – Pánek, Haas, Kesler, Šucha, Tomiczek, Polách (A), Horký.
Trenér: Petr Rutar
Rozhodčí: Trnka – Bernard, Kotek Diváci:
Místo konání: Zimní stadion Kralupy nad Vltavou
Statistiky: Branky a nahrávky: 49. Hanousek (Hruška, Hron) – 24. Cekr (Horký, Tomiczek), 26. Kesler (Polách, Křivohlávek), 40. Pánek (Polách), 60. Polách (Minařík). Rozhodčí: Trnka – Bernard, Kotek.
 

Konečně to vyšlo! Po sérii nezdarů na konci roku 2021 i na začátku roku 2022 je tu konečně výhra za tři body. Poslední domácí zápas před Vánoci Mladí Draci porazili Chrudim, poté se juniorce třikrát venku nezadařilo. V pátek Šumperk uspěl v dohrávce proti brněnským Warriors! 💪
Skóre ale otevřeli hosté, kteří využili toho, že domácí strážce klece nic neviděl a od modré čáry skórovali. Vyhrát se jim ale povedlo pouze jednu, a to první třetinu.
Ve druhé periodě srovnal skóre Adam Polách, kterému se povedlo prosadit nad beton hostujícího gólmana při přesilové hře. Výkon obou mužstev byl po prvních dvou dvacetiminutovkách vyrovnaný, ani jeden tým nepředváděl pohledný hokej, který by přinášel pěkné gólové akce. To se ale změnilo v poslední části hry, kdy domácí předvedli hokejový um, dali hře formu a odskočili Brňanům o tři branky. Do vedení poslal Mladé Draky FILIP TOMICZEK, jenž se rovněž trefil v přesilové hře. Poté do vedneí o dvě branky poslal Šumperk JOSEF HAAS, jenž uklidnil tímto krokem hru. Stejný hráč udělal za utkáním i definitivní tečku. Celkový stav utkání proti brněnským Warriors skončil vítězstvím 4:1. 🐉💪

Se zpožděním, ale přece, přinášíme nedělní, navíc ne příliš pozitivní výsledek. Černá série juniorky pokračuje a během důležitých soubojů tabulkovými soupeři nepřibyl Šumperku do tabulky ani bod. ☹️😔
Během nedělního utkání se Mladí Dtaci střetli s Technikou. Domácí šli skoro v půlce první třetiny do vedení, poté se ale dostali ke slovu hosté. Za Šumperk se prosadil Kuba Horkoš Horký a následně Tomáš Minařík a po první siréně se odcházelo do kabin za příznivého stavu 2:1.
Technika ale ve druhé třetině zabrala, srovnala a bleskově otočila. Kontaktní branky Mladých Draků ale ještě ke konci periody zajistil Ondřej Šotkovský . Po druhé časti hry vedli o jednu branku 4:3 domácí.
Ve třetí třetině ale došlo k rozhodnutí. I přes aktivitu, kterou hosté vykazovali od začátku utkání, a která utichla významným způsobem pouze na chvíli ve druhé třetině, Mladí Draci ještě dvakrát inkasovali a s Technikou prohráli 3:6. 🙁☹️
Technika Brno: Skoupý (Nešpůrek) – Kubica (A), Šujan, Mrkvica, Holcman, Šupa, Svoboda, Blaško (A) – Trögner, Sever, Růžek, Čoupek (C), Lajoš, Adam, Fornál, Líska, Nerad, Pospíšil.
Trenér: Jiří Rech
HK MD Šumperk: Bielecký (Ryšavý) – Netolický, Sedláček, Slabý, Blaháček (A), Křivohlávek, Holub, Minařík – Tomiczek, Šotkovský, Kesler, Šembera (A), Haas, Ševčík, Pánek, Šucha, Polách (C), Horký.
Trenér: Petr Rutar
Statistiky: Branky a nahrávky: 9. Pospíšil (Fornál), 25. Sever (Pospíšil, Lajoš), 28. Adam (Pospíšil), 28. Pospíšil, 45. Pospíšil (Mrkvica), 57. Líska (Sever) – 11. Horký (Minařík, Netolický), 14. Minařík (Holub), 40. Šotkovský (Holub, Šucha). Rozhodčí: Karpíšek, Vašíček, Komínek.
 

Ani ve druhém zápase nového roku to nevyšlo. Juniorka nenavázala na vyhraný předvánoční zápas proti Chrudimi a trápila se s tabulkovým soupeřem. 🙁
Páteční zápas přinesl svižný a atraktivní hokej. V první třetině bylo k vidění mnoho gólových šancí na obou stranách a početné bruslařské souboje. První se prosadili domácí, srovnat se podařilo Michalu ŠemberoviI. Ke konci první dvacetiminutovky se Poruba ještě jednou prosadila a šla do vedení, které už v zápase nepustila a jen jej navyšovala. Přesto i další část hry byla vyrovnaná, ve druhé třetině Mladí Draci hrozilo srovnáním, vytvářeli si gólové šance a měli hlad po brankách, domácí si však byli jistější. Do konce druhé třetiny zvýšili náskok na dvoubrankový a v poslední části zatápěli zdatně v útočné třetině, z čeho těžili góly. Konečný stav zápasu, který se ke konci hodně přiostřil a bylo k vidění pár nehokejových momentů a pěstních soubojů, je 5:1. Na body v novém roce i na výhru stále čekáme ☹️.
 
sestavy:
 
Poruba 2011:
Slíž (Drabčík) – Dinmukhammed, Kelnar, Černý (A), Hlaváč (C), Macias, Fišara, Ludvík – Mikula, Chovanec. Barčák, Kolat, Siekierka, Koudelný, Lysoněk, Žák, Prokeš, Halata.
Trenér: Miroslav Bahník
HK MD Šumperk:
Ryšavý (Bielecký) – Netolický, Sedláček, Slabý, Blaháček (A), Křivohlávek, Minařík – Tomiczek, Šotkovský, Kesler, Polách (C), Šembera (A), Haas, Pánek, Šucha.
Trenér: Petr Rutar
Statistiky: Branky a nahrávky: 2. Černý (Žák), 16. Kolat (Lysoněk, Koudelný), 39. Dinmukhammed (Koudelný, Kolat), 50. Barčák, 50. Koudelný (Kolat, Lysoněk) – 4. Šembera (Blaháček, Netolický). Rozhodčí: Pavel – Janoško, Hladík.

Před zápasem:

BK Havlíčkův Brod

Třetí tým západní skupiny se dotahuje na důležitou druhou pozici, která zaručuje po konci základní části boje v play off. Bruslaři ztrácí na Chrudim šest bodů a na Východočechy mají k dobru dva zápasy. Havlíčkův Brod se navíc může pyšnit druhým nejlepším útokem skupiny Západ, když za 25 kol nastřílel 94 branek. To dělá z celku z Kotliny celkově čtvrtý nejlepší tým soutěže.

Bruslařům se v posledních kolech celkem daří, jelikož v nich napočítali tři výhry. Havlíčkobrodští v pěti utkání vyšli jen dvakrát naprázdno. V důležitých bitvách Adamovi svěřenci nebodovali, ale podlehli pokaždé stejným skóre 1:2. Můžeme očekávat litou bitvu s Mladými Draky.

HK Mladí Draci Šumperk
Draci patří ve východní skupině jednoho z favoritů, ačkoliv okupují druhou pozici, tak musejí být ve střehu. Na pozici Hokejového klubu si brousí hokejky Technika Brno, respektive Poruba. Oba celky ztrácejí míň jak tři body. Zmíněná trojice si to rozdá o druhé místo, jelikož první Přerova je suverénní. Zubři mají k dobru úctyhodných 24 bodů.

Mladým Drakům se v posledních kolech moc nedaří, a to zejména na domácím ledě, kde sehráli tři zápasy. V nich porazil Chrudim vysoko 7:2 další dva duely dopadly porážkou. V pěti zápasech, které odehrál Šumperk na konci kalendářního roku 2021 nasbíral pouhé čtyři body, takže by si rád spravil chuť.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úvodní sestavy:

BK Havlíčkův Brod: Pulda (Havlík) – Kuchta, Hrbek, Besmák, Číhal, Kutlvašr, Zych – Pártl (C), Mlejnek (A), Hrdlička, Janko, Fiala (A), Straka, Krejčí, Kravec, Prášek.
Trenér: Václav Adam

HK Mladí Draci Šumperk: Bielecký (Ryšavý) – Netolický, Minařík, Sedláček, Slabý, Blaháček (A), Křivohlávek, Cekr – Kesler, Šotkovský, Polách (C), Šembera (A), Tomiczek, Ševčík, Haas, Šucha.
Trenér: Petr Rutar

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

První třetina nabídla velice vyrovnanou hru. Oba týmy nasadily od prvních minut vysoké tempo. První šanci měli Bruslaři, kteří se dostali hned v první minutě do přečíslení. Matěj Kravec však od Filipa Pártla nedostal ideální přihrávku, a střela se mu tak úplně nepovedla. Šumperk byl nejblíže vstřelení gólu v přesilových hrách. V té první se ale Michalu Šanderovi nepodařilo včas zorientovat, když se k němu před bránu odrazil kotouč. V té druhé sice hosté vyšachovali domácí obranu, nezvládli však zakončit. Následně se před bránu Erika Bieleckého probil Dan Fiala, jenž nedokázal přehodit brankářův beton.

Ve druhé části začali mít více ze hry domácí. Zkraje třetiny se dostal do další obrovské šance Matěj Kravec, kterému se nepodařilo trefit odkrytou bránu. Na konci dvacáté sedmé minuty konečně padla první branka. Petr Hrdlička vyslal do úniku Dominika Mlejnka , jenž bekhendovým blafákem překonal gólmana hostů. V polovině utkání vstřelili Bruslaři dva slepené góly. Nejdříve se ze vnitřku pravého kruhu přesně trefil David Straka . O minutu a půl později Filip Pártl našel Dana Fialu, který si ještě trochu vylepšil pozici a bekhendem poslal puk ze Bieleckého záda. Šestnáct sekund před koncem druhé dvacetiminutovky se havlíčkobrodští hokejisté radovali znovu. V závaru před bránou se nejlépe zorientoval Filip Pártl, jenž tak pro svůj tým vystřelil již čtyřbrankový náskok.

Mladí Draci potřebovali nutně nějakou změnu. Ta přišla v podobě střídání brankářů, když Erika Bieleckého mezi třemi tyčemi nahradil Milan Ryšavý. Na začátku čtyřicáté šesté minuty pak hosté dali gól naděje. Ondřej Šotkovský vystřelil mimo bránu, sám ale kotouč dojel na nahrál na vnitřek levého kruhu Filipu Tomiczekovi, jenž střelou k bližší tyči poprvé překonal Pavla Puldu. Šumperk byl ve třetí části nebezpečný, kvůli několika oslabením si ale nedokázal vytvořit souvislý tlak. Domácí hokejisté si tak pohodlný tříbrankový náskok pohlídali a vyhráli 4:1.

 

BK Havlíčkův Brod
4:1(0:0, 4:0, 0:1)
HK Mladí Draci Šumperk

 

 

 

Středa 05.01.2022, 18:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • Liga juniorů • 25. kolo

 

 

 

Strana 1 z 21

© 2020 Hokejový Klub Mladí Draci z.s. Všechna práva vyhrazena. IČO: 00494917, č.ú. 17135841/0100