facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

Středeční utkání přineslo bojovný hokej s obrovským nasazením. To nakonec vyústilo ve výhru 2:1, o které jsme ale rozhodli až v prodloužení. 🐲🍀 tři body pro naději na play-off jsme ale nezískali a brněnská Technika zvítězila za plný počet proti Porubě a do části o postup do Extraligy letos nepostoupíme. ☹️ Čeká nás tedy boj o třetí “záchranné” místo, kterým bychom si zajistili jisté angažmá v příštím ročníky Ligy juniorů.
Včera jsme ale na lídra z Přerova stačili i ofenzivě i defenzivně. Pomohl nám i fakt, že jsme otevřeli utkání po trefě v 11. minutě z hole Adam Polách . Následně jsme lídra zaskočili sílou v ofenzívě, hodně času jsme trávili v útočném pásmu, v zadních řadách jsme čistili prostor a skvělým výkon předvedl i gólman Milan Ryšavý, který kapituloval až v 54. minutě. Utkání mělo tempo i náboj a se srovnaným stavem bylo vidět i přiostření mezi mantinely. Klání na stranu Mladých Draků nakonec naklonil hrdina zápasu Adam Polách. 💪🏼🐲👍🏼
Dnes nás čeká další zápas proti Přerovu a v nedělí vyrazíme do Poruby. Naším úkolem pro zisk třetí pozice je jeden bod, s tím, že nás stíhající Poruba nás při zisku onoho bodu nemůže dostihnout.

👍🏼💪🏼 přijďte nás v pátek podpořit! ☑️🐲🍀.

Přerov: Žurek (Hendrych) – Koblížek, Němec, Nesvadba, Holík, Billa, Hanák (C), Pekr – Hradil, Halík, Kleniar, Hyža, Štíbr (A), Kolařík (A), Šilhavý, Švejda, Hlávka, Buršík
HK MD Šumperk: Ryšavý (Bielecký) – Blaháček (A), Holub, Sedláček, Minařík, Cekr (C), Netolický, Křivohlávek, Koutecký – Tomiczek, Šotkovský, Kesler, Kavan, Šembera, Polách (A), Šucha, Pánek, Horký
Statistiky: Branky a nahrávky: 54. Šilhavý (Kleniar, Kolařík) – 11. Polách (Horký, Křivohlávek), 64. Polách. Rozhodčí: Škach – Poláček, Přecechtěl. Diváci: 166.
 autor:
Alena Ryšavá

https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yS/r/FVowIxck7Ul.png"); background-position: -144px -114px; background-size: 190px 146px; width: 16px; height: 16px; background-repeat: no-repeat; d

V neděli to byl na domácím ledě s outsiderem litý boj. Warriors mají již účast v Lize juniorů od minulého týdne ukončené a bude jim patřit poslední místo v tabulce, přesto nás dokázali potrápit. 😅🐉
V první třetině jsme šli skoro hned v úvodu do vedení zásluhou Kuba Horkoš Horký, následně jsme měli více ze hry a ze startu druhé části hry jsme svůj náskok navýšili na dvoubrankový díky MARTINU PÁNKOVI. Warriors se poté povedlo vstřelit kontaktní branku, následně vyrovnat a ve stejné minutě i překlopit utkání na svou stranu. Ve 46. minutě jsme tedy prohrávali s Brňany 2:3. Tato radost hostům naštěstí dlouho nevydržela, protože se v přesilové hře opět trefil Kuba Horkoš Horký, jenž srovnal stav zápasu a následně ve hře 4 na 4 šest minut do konce utkání otočil stav zápasu opět na stranu Mladých Draků Adam Polách.Ziskem těchto bodů jsme se opět vrátili do bojů o play-off. V lize juniorů ve skupině Východ ještě není jedna postupová pozice jasná a my uděláme vše proto, abychom ji vybojovali. Nyní nás čeká týdenní pauza a poté se představíme dvakrát venku a jednou i doma. 💪🏼🐉🐲
📸: Jiří Kavan
‼️ROZHODNĚ SI JIŽ TEĎ UDĚLEJTE VOLNO V PÁTEK 4.3.2022, KDY DOMA HRAJEME DERBY! 🐲❌🐂‼️
HK MD Šumperk: Bielecký (Ryšavý) – Minařík, Sedláček, Blaháček, Cekr (A), Holub, Křivohlávek, Netolický, Plhal (C) – Tomiczek, Šotkovský, Kesler, Šembera, Polách (A), Šucha, Pánek, Horký, Haas
Trenér: Petr Rutar
Warriors Brno: Horák (Barák) – Mahdal, Mlčoch, Kala, Orsech (A), Milotinský, Brokeš – Marčík, Láryš, Staněk, Toman, Rašovský (C), Staněk, Kelbl, Heinrich
Trenér: Jaromír Korotvička
Statistiky: Branky a nahrávky: 4. Horký (Tomiczek, Minařík), 22. Pánek (Polách, Sedláček), 48. Horký (Cekr), 55. Polách (Šotkovský, Cekr) – 40. Toman (Keblb), 46. Orsech (Rašovský), 46. Toman (Heinrich, Milotinský). Rozhodčí: Rapák – Bartoň, Tvrdý.
5

Z posledního dalekého výjezdu základní hrací části jsme si odvezli tři body. V Praze jsme přemohli Kobru 🐍❌🐲 . 👊🏼💪🏼
Kobru jsme první dvě třetiny nepouštěli ke slovu. V první části hry otevřel skóre FILIP TOMICZEK , na 2:0 navýšil ONDREJ SOTKOVSKY . V úvodních dvaceti minutách se Kobra skoro nedostala do našeho pásma. Ve střední části zápasu pobývala v útočném pásmu, ale naši bránu příliš neohrozila. Naopak došlo ke zvýšení našeho náskoku na tříbrankový, o který se postaral poslední článek “třinecké lajny” MARTIN PANEK 🎯🏒. Drama nastalo až v poslední části utkání, kdy se na ledě začaly objevovat nehokejové momenty, které končily bolestnými fauly i šarvátkami. Kobra také v přesilové hře vsítila branku na 3:1. To byla ale tečka za utkáním, které z klidného plynulo do vyhroceného. Je ale jasné, že se jde na krev, jelikož zápasů zbývá méně a méně a každý tým bojuje o to, se dostat do první trojice, nejlépe o to si zahrát play-off. Naše naděje stále nehasnou 💪🏼🔥🐲
📸: Miroslav Pergl
Kobra: Peyerl (Volevecký) – Kalajev, Skorčík, Šesták, Bečavřík, Svah, Červenka, Cichoň, Menzel – Menzel, Rejna, Černý, Ribarovski (C), Boorodenko, Bauer, Štípel, Svoboda, Novák
Trenér: Milan Vrzal
HK MD Šumperk: Bielecký (Ryšavý) – Minařík, Koutecký, Netolický, Cekr (A), Holub, Plhal (C), Křivohlávek, Blaháček – Pánek, Šucha, Polách (A), Šotkovský, Tomiczek, Šembera, Haas.
Rozhodčí: Müller – Žídek, Thuma
Místo konání: Zimní stadion Kobra Praha
Statistiky: Branky a nahrávky: 57. Bauer (Ribarovski, Štípek) – 8. Tomiczek (Blaháček, Šembera), 12. Šotkovský (Tomiczek), 23. Pánek (Polách, Holub).

V pátek 11.2.2022 jsme si do tabulky připsali “povinnou” výhru za tři body proti Kralupám nad Vltavou🐲❌🏒.
Zápas byl v první třetině vyrovnaný, co se týče hry. Více šancí, ačkoli žádná nebyla gólová, měli domácí. Mladým Drakům se povedlo otevřít skóre až ve druhé dvacetiminutovce, kdy se (oprava zápisu utkání) po přihrávkách mezi Martinem Pánkem a MICHALEM ŠEMBEROU , nakonec druhý jmenovaný trefil za hostujícího gólmana. Kralupy se ještě v rozdílu čtyř minut zmohly na srovnání. Týmu ze středních Čech totiž šlo o setrvání v soutěži. Proti Šumperku museli bodovat, a proto do zápasu dávali vše, v první třetině bránili střední pásmu, po srovnávací brance byli nebezpeční, ale domácí rychle navýšili stav zápasu o dvě branky. Nakonec, i přes dlouhé čekání to tam padlo Ondřej Holub , který rozzářil, svou trefou do skulinky mezi pravou tyčí a tělem gólmana hostí ,tváře všem příznivcům Mladých Draků 🕊🎯🏒‼️. Následně o dvě branky domácí odskočili zásluhou Kuba Horkoš Horký . Ve třetí třetině ještě skóroval Adam Polách , jemuž se povedlo prosadit ve hře v početní nevýhodě. Následně hosté ještě snížili a byli nepříjemným soupeřem ve vzniklých přesilových hrách, ale domácí si vítězství pohlídali a posbírali důležité body ‼️🥳🤩
📸: Karolína Fousková
📝Napsali o nás:
HK MD Šumperk: Ryšavý (Bielecký) – Minařík, Koutecký, Cekr (A), Netolický, Holub, Plhal (C) – Tomiczek, Šucha, Horký, Pánek, Šotkovský, Haas, Kesler, Kavan. Slabý, Polách (A), Šembera
Kralupy n. Vltavou: Němec (Milec) – Šimůnek (C), Šmíd (A), Kratochvíl, Toulec, Kohlíček – Krčmář, Farkaš. Hamršmíd, Náhončík, Typolt, Šilhavý, Kočí, Kleveta, Vorlíček, Voljanskij, Cihelka, Sulík
Trenér: David Švagrovský
Místo konání: Škoda aréna, Šumperk
Statistiky: Branky a nahrávky: 24. Pánek (Šembera, Haas), 34. Holub (Šembera), 35. Horký (Slabý, Cekr), 47. Polách (Horký) – 28. Hamršmíd (Krčmář), 48. Šmíd (Náhončík). Rozhodčí: Kapitanov – Janoško, Návrat.