facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

Mladí Draci vstoupili do utkání lépe, a to gólem po 22 sekundách hry. Své vedení navýšili MD Šumperk v úvodu druhého dějství, na tuto trefu však Vsetínští našli rychlou odpověď. Valaši se hnali za vyrovnáním, ale srážela je vyloučení. Šumperk totiž převedl efektivní hru v přesilových hrách. Do třetí třetiny vstupovali Valaši opět s jednobrankovou ztrátou, a to za stavu 2:3. V závěrečné dvacetiminutovce hosté dvěma dalšími góly rozhodli o svém vítězství. Obě vsetínské trefy v utkání obstaral Adam Koláček.

EXTRALIGA DOROSTU - 6. KOLO - 2. ČÁST SO 8.1.15:30
VHK ROBE VSETÍN
HK MD ŠUMPERK
2:5(0:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Koláček (Raušer), 30. Koláček (Frolo, Juráň) – 1. Janech (Seidenglanz, Peškar), 22. Juřík (Tomeš, Zavoral), 27. Peškar (Janech, Seidenglanz), 43. Seidenglanz (Cekr, Compel), 58. Janech. Rozhodčí: Škach – Hanzlík, Mikšík. Vyloučení: 4:4Diváci: 60. Střely na branku: 39:45 (12:19, 19:13, 8:13). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

VHK ROBE Vsetín: Konečný – Kučný, Šedlbauer (A), Kotrla, Herman – Ürge, Koláček (A), Juráň (C), Vaněk, Kovář, Budín, Frolo, Pejchal, Raušer.
HK MD Šumperk: Valenta – Hrdina, Jarmara, Cekr (A), Juřík, Zavoral (A), Plhal, Compel (C) – Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Janech, Seidenglanz, Lichner, Hlubuček, Novák.

Začátek utkání měl rychlý spád, když se už po 22 sekundách hry prosadil Patrik Janech. Domácí se snažili odpovědět, ale Mladí Draci svého soka málokdy pustili z pásma. Stejně jako v předchozím utkání s Olomoucí Valaši zprvu spoléhali na individuální akce, ale doprovázelo je špatné zakončení. Hostům se povedl i vstup do druhé třetiny, když se v 22. minutě z předbrankového prostoru trefil Matěj Juřík. Na tuhle branku ale Vsacané pohotově zareagovali. Přečíslení dva na jednoho z pravého křídla zakončil Adam Koláček

Šumperk se mohl do opětovného dvoubrankového vedení dostat po Bařicově střele a Lichnerově dorážce, ale povedlo se mu to až v přesilové hře po vyloučení Hermana. A nedovolený zákrok vsetínského obránce potrestali Mladí Draci už po osmi sekundách. Konečný si nejprve poradil se střelou Kryštofa Seidenglanze k pravé tyči, následnou střelou i dorážkou Patrika Janecha, ale v nevýhodné pozici po rychlých pokusech už nedosáhl na zakončení Ondřeje Peškara. Ani v tomto případě na sebe nenechala vsetínská odpověď dlouho čekat. A opět to byl Adam Koláček v přečíslení.

Tentokrát v situaci dva na jednoho využil přesnou přihrávku Jakuba Frola k zakončení na bližší tyč. Vyrovnat mohl okamžitě Pejchal, který se po buly nacpal k levé tyči Valentovy brány a natřikrát šumperského gólmana nepřekonal. Na přelomu druhého a třetího dějství mohli Valaši těžit z čtyřminutové přesilovky, ale místo toho doplatili na vyloučení ve svých řadách před koncem této početní výhody. Po návratu vyloučeného šumperského útočníka Juříka na led se totiž hosté opět velmi rychle prosadili. Tentokrát jim na to stačilo přesně pět sekund a Kryštof Seidenglanz přesně zakončil šumperskou kombinaci v okolí brankoviště. 

Oba celky se pravidelně střídaly v útoku a nechyběly ani brejky, které předvedli Kovář s Koláčkem na straně domácích nebo nebo Peškar na straně hostů. Svou roli sehráli taky gólmani, a proto další gól padl až do prázdné branky po střele Patrika Janecha ze středního pásma. A tak hráč, který skóre otevřel, jej také uzavřel. Vsetínští kromě bodů přišli také o dva hráče, kteří utkání vinou zranění nedohráli, což Valachům opět trochu komplikuje situaci. V posledních utkáních totiž kvůli rozsáhlé marodce nastupovali s třinácti hráči v poli.

OHLASY K UTKÁNÍ

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): Po celou dobu zápasu jsme tahali za kratší konec. Ať už to bylo vlivem zraněných, nemocných, nebyli jsme v optimálně sestavě. Nakonec jsme ale od druhé třetiny hráli s Šumperkem poměrně vyrovnané utkání a bohužel jsme dostali laciné góly. V tomhle byl soupeř lepší. My můžeme jen říct, že kluci od druhé třetiny opravdu bojovali, pracovali, vytvořili jsme si šance a bohužel jsme je neproměnili. Vlivem dalších zranění jsme zápas odehrávali na minimum hráčů. Takový máme dlouhodobý stav a s tím nic nenaděláme. Kluci odvádí maximum toho, co v nich je, hrají, na co mají. Nic nevypustí, ale samozřejmě třeba první třetina tohoto zápasu od nás byla slabá. Od druhé třetiny ale nic nevypustili a my jim nemůžeme nic vyčíst. Pracují tak, jak mají, ale bohužel v tomto počtu asi nemůžeme překvapovat. 

Radek Kučera (HK Mladí Draci Šumperk): V předchozích utkáních jsme měli dobrý vstup, což se podařilo i teď. Pak nás začal Vsetín trošku tlačit, ale my jsme vždycky odskočili na jeden gól. Za stavu 3:2 jsme odskočili na dva, a v tom okamžiku se utkání asi rozhodlo. Potom už jsme plnili věci, které jsme plnit chtěli. Soupeře jsme do mnoha šancí nepustili a vyhráli za tři body.

Havířov nás sice přestřílel, ale rozhodly naše přesilové hry.

V ELD se hrálo 5. kolo nadstavbové skupiny "O play-off, skupiny E". Šumperk zažil snový start utkání. Už v 6. minutě totiž vedl o dvě branky. Autorem obou zásahů  Kryštof Seidenglanz. AZ byl v zápase střelecky aktivnějším týmem a postupně se dostal do hry. Nejprve snížil na rozdíl jediné branky ve druhé třetině Patrik Ungr a následně ve 49. minutě zápas srovnal Adam Middleton. Zápas nakonec rozhodly naše přesilové hry. První z nich využil Šumperk, aby si vzal své vedení zpátky brankou Marka Compela. Na tuto branku měl Havířov ještě odpověď v podobě přesného zásahu Tomáše Hansela. Osudným se stalo Havířovu vyloučení v poslední dvouminutovce utkání, kdy se 🐲Mladí Draci Šumperk prosadili v čase 59:25 čímž Kryštof Seidenglanz zkompletoval svůj první extraligový hattrick. Havířov tak, naštěstí, nedokázal přetavit střeleckou převahu a padl na šumperském ledě 3:4. Byl jsem, viděl jsem, ta vůle zvítězit i po inkasovaném gólu na 3:3, byla zjevná a zaslouží si obrovskou pochvalu!!!

 

                                                                     Extraliga dorostu - 5.kolo o PO 

                                                                                 čt 6.1.18:00

 
                HK MD Šumperk - AZ Heimstaden Havířov
   4:3
         (2:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Seidenglanz (Compel), 6. Seidenglanz (Janech), 51. Compel (Cekr, Janech), 60. Seidenglanz (Cekr) – 28. Ungr (Svozil), 49. Middleton (Pilíšek), 55. Hansel (Middleton). Rozhodčí: Held – Kalina, Kopecký. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 18:32 (6:10, 5:13, 7:9). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HK MD Šumperk: Valenta – Hrdina, Jarmara, Cekr (A), Juřík, Zavoral (A), Plhal, Compel (C) – Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Janech, Seidenglanz, Lichner, Čunát, Hlubuček, Novák.
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Bortoli, Lička, Valouch (C), Zielinski, Maršálek, Jurček, Pilíšek, Vadovič (A) – Karas, Ungr, Kubečka, Middleton, Hansel, Jung, Svozil (A), Loza, Toma.

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych jménem hráčů, trenérů a realizačního týmu šumperských

dorostenců poděkoval fanouškům za přízeň v roce 2021 a zároveň taky popřál

všem příznivcům 🐲HK Mladí Draci Šumperk krásné a bezstarostné prožití

nejkrásnějších svátků v roce, pod 🎄 podle zásluh a do nové roku pevné zdraví ,

hodně 🍀a rodinné pohody. Po Novém roce na viděnou!!!

 

Strana 1 z 18

© 2020 Hokejový Klub Mladí Draci z.s. Všechna práva vyhrazena. IČO: 00494917, č.ú. 17135841/0100