facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

Přerovský Zubr poražen!!!

Po páteční prohře 1:3 na ledě olomoucké Plech arény, kdy nemohli být, z bezpečnostních důvodů přítomni diváci, se naši dorostenci vydali k dalšímu, již třetímu přípravnému utkání před extraligovou sezónou 21/22 do Přerova. A měli poměrně slušnou podporu v hledišti přerovské MEO arény, protože nejen samotným hráčům, ale i jejich rodičům a blízkým hokej prostě chyběl a chybí.

Včera v Olomouci jsme podle onlajny.com tahali  většinu utkání za "kratší provaz", sice jsme se brankou Patrika Bařici ujali vedení, to jsme ale ve druhé polovině zápasu ztratili, když jsme poslední gól dostali při hře bez brankáře. Opět hráli kluci ze širšího kádru, brankáři se střídali, začínal ten mladší, pak nastoupil starší.

Dnes na přerovském ledě se očakával lítý boj a očekávání se naplnilo. Trenér šumperských Mladých Draků částečně pozměnil páteční sestavu, kdy dostali svou šanci jiní hráči z širšího kárdu.

První třetina byla taková ta poznávací-oťukávací, herně navrch měli domácí Zubři, ale Šumperané odolávali až do závěrečného hvizdu první periody. Do druhé třetiny jsme vstoupili daleko odvážněji, ale větší šance měli opět Zubři, nicméně do poloviny utkání, kdy trenér Kučera, jako již tradičně, vyměnil brankáře, byl stav 0:0. Do branky se postavil mladší z dvojice gólmanů. Ve druhé polovině utkání jsme šli do vedení 1:0 po brance Jakuba Čunáta. Do konce třetiny se domácím podařilo vyrovnat na 1:1 a tak i skončila prostřední část hry.

V poslední dvacetiminutovce jsme byli lepším týmem, měli jsme i více ze hry, navíc jsme svoji převahu korunovali gólem Kryštofa Seidenglanze na 2:1 a tento stav svítil na výsledkové tabuli i po šedesáti minutách.

HC ZUBR Přerov x HK MD Šumperk 1:2 (0:0,1:1, 0:1)

Za mě to byl výkon, za který se nemusí nikdo z hráčů stydět, předvedená hra již měla, chvílemi, atributy kvalitního dorosteneckého hokeje, pořád je prostor na zlepšování, ale pevně věřím, že naše hra bude mít kvalitativně stoupající tendenci a již v pátek 6.8.2021 to naši kluci potvrdí proti VSK Technika Brno.

Hraje se od 16:00 a jste všichni srdečně zváni !!!