O playoff 2.kolo - Poruba

Před zápasem:

HK Mladí Draci Šumperk
Do bojů o playoff vstoupili Draci výhrou nad Vsetínem 5:2. Už po dvou třetinách vyhrávali na svém ledě 4:0 a jen si tři body pohlídali.
S Porubskými vrstevníky měli v této sezóně vyrovnanou bilanci. Vzájemně si vyloupili zimní stadióny. Doma v září prohráli 2:4 a v listopadu si to v RT TORAX ARENĚ vynahradili výraznou výhrou 7:2.

HC RT TORAX Poruba
Porubští dorostenci si utkání v Olomouci rozehráli výborně. Na své předchozí výkony až neuvěřitelně, jenže vedení 2:0 aktivní střelbou nenavýšili a do druhé přestávky o něj i přišli. S Kohouty drželi střeleckou vyrovnanost, ovšem gólovou již nikoliv. Takže do druhé části sezóny vstoupili prohrou 2:4.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. třetina :

V páté minutě šla Poruba do oslabení, které sehrávala aktivním napadáním a Mladí Draci tak museli často zahajovat útoky od vlastní brány. Jednu nahrávku křížem středního pásma vystihl Maxim Vehovský 1:0  těsně u obranné modré a šumperské obraně vcelku rychle pláchl. Souboj s Ondráčkem vyhrál střelou k vzdálenější tyči a v oslabení poslal domácí tým do vedení. Síly na ledě se po minutě vyrovnaly, ba co víc, Šumperští se dostali do tří a čelili tak velkému náporu. Defenzivní činnost odvedli výborně. Nakonec i Draci získali krátkou početní výhodu a Chylík dostával trochu práce. RT TORAX měl výborný pohyb a soupeři znemožňoval sebemenší přesun před bránu. A když už, tak drželi domácí hráči hru na mantinelu. To ovšem dělali ve svém obranném pásmu i hosté.

2.třetina :

Druhá třetina patřila Mladým Drakům. Domácí sice dokázali brzy navýšit vedení po ubráněném oslabení. Maxim Vehovský  2:0  doklepl kotouč po střele Kršíka. Pak Cekr rozezvonil brankovou konstrukci a to mělo být pro domácí varování. Do té doby byla hra vyrovnaná, ale postupně se aktivita přenášela na modré dresy. V šesté minutě druhého dějství snížil Oldřich Verner   2:1   po akci tři na dva, kdy do střílené nahrávky před brankou vložil čepel. O minutu později už bylo vyrovnáno samostatnou akcí Kryštofa Seidenglanze 2:2. Domácí ztratili elán a zatáhli se do defenzívy. To byla ovšem cesta do pekel. Tlak v brankovišti dokázali odvracet i přes dorážky, ale pro trenéry to muselo být o nervy. Janech s Peškarem a Seidenglanzem byli v brankovišti velmi ale velmi důrazní. Nakonec strhl Šumperk vedení na svou stranu v přesilovce střelou Ondřeje Peškara 2:3 . RT TORAX opět ztratil dvoubrankové vedení.

3. třetina :

Ve třetím dějství byla Poruba hodně často ve čtyřech, ovšem soupeři nedala možnost vedení pojistit druhým gólem. Vyhrocenou třetinu, kdy se odebral předčasně do šatny šumperský útočník za hrubé napadení, ukončili domácí nakonec tlakem do brány a v poslední minutě základní hrací doby navíc s hrou bez gólmana vyrovnávací trefou Tomáše Wendelína 3:3 .

Prodloužení :

V prodloužení si dávali domácí s útočením na čas, a když už vstoupili do pásma, vynutili si faul. Početní výhodu ve třetí minutě nastavení předčasně ukončil střelou z dálky Petr Sobol, a protože puk vyletěl z brány, pojistil rozhodnutí rozhodčího ještě dorážkou.

Poruba po ztrátě vedení ve druhé třetině dokázala najít mentální síly, ubránit tři oslabení a v poslední minutě utkání dostat zápas do prodloužení. V něm díky početní výhodě získali dorostenci RT TORAX cenný druhý bod.

po prodl.

4:3(1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)

Sobota 04.12.2021, 12:00 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu - o účast v play-off • Skupina E

HC RT TORAX Poruba:Chylík (Mareček) – Janeček, Michalčík, J. Kalužík, Glos, Pavlíček – Konečný, Moravec, Vehovský – Stasiuk, Kršík, Wendelín – P. Sobol, Šrubař, Wardas – Murin
Trenér: David Moravec

HK Mladí Draci Šumperk:Ondráček (Valenta) – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Compel – Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Prokop, Čunát, Novák
Trenér: Radek Kučera

Nevadí borci, bod z venku super!!! Příště doma bodovat naplnio!!!

zdroj: hcrttoraxporuba.cz