ELD o PO 12.kolo Poruba

Draci na Porubu na jejich ledě umí!

Nezlomil je nepříznivý průběžný stav 0:3, ani 2:4!!!

Po měsíci dohrával šumperský dorost 12. kolo druhé části soutěže, skupina o účast v playoff. Do utkání s Torax Poruba jsme vstoupili velmi špatně, všichni byli asi ještě v šatně...pár minut naší liknavosti a nepozornosti nás stály brankový deficit 0:3. Tento jsme však smazali využitými přesilovkami. Domácí drželi vedení 4:2 do 48. minuty, pak je srazila další vyloučení a Mladí Draci si už vedení pohlídali. Na Porubu nám to letos doma nejde, zato na jejich ledě  je dokážeme porazit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do utkání jsme vstoupili žalostně! Již ve 33 vteřině otevřel skóre po nahrávce Stasiuka David Moravec. V páté minutě si role prohodili, vedení Poruby zvýšil Lev Stasiuk. V polovině třetiny se naskytla domácím přesilovka, kterou využil David Moravec. Ovšem i naši využili svou první početní výhodu a do šaten se šlo díky trefě Patrika Janecha  veseleji.

Po první třetině 3:1

Druhou třetinu začali naši další přesilovkou, dokonce 5 na 3. Čtyři vteřiny před vypršením prvního porubského trestu vstřelil kontaktní branku Kryštof Seidenglanz. RT TORAX odpověděl brankou benjamínka Tobiáše Vehovského pro nějž to byla první branka za dorost. Do minuty se skóre opět měnilo. Mladí Draci přidali gól při hře pět na pět, kdy podruhé dostal kotouč za Chylíkova záda Kryštof Seidenglanz.

Po druhé třetine 4:3

Další branky padaly po následné výměně stran. Ve 48. minutě srovnal stav zápasu Tomáš Lichner, čímž využili Mladí Draci další přesilovku. Hra se přiostřovala. Domácí se na trestné lavici ocitali víc a víc a to jim srazilo vaz. Tedy vzalo naději na výhru a lepší umístění ve skupině. Další trest ukončil předčasně Marek Compel a v čase 58:49 se trefil do prázdné brány Tomáš Lichner. Byl jsem tam, byl to zápas se vším všudy, místy až za hranicí ... naštěstí s radostným závěrem a korunovaný zaslouženou výhrou, za morální sílu a nevzdání se za nepříznivého stavu, za mě, borcům na ledě, klobouček!!! A přítomným rodičům, poděkování, za přítomnost a fandění! My jsme Draci, Mladí Draci Šumperk!!!

Konečný stav 4:6

Extraliga dorostu - 12.kolo po 28.2.18:00
HC RT TORAX Poruba
HK Mladí Draci Šumperk
4:6(3:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 1. Moravec (Stasiuk, Janeček), 5. Stasiuk (Moravec, Jeřábek), 11. Moravec (M. Vehovský), 25. T. Vehovský (Wendelín, Konečný) – 19. Janech (Seidenglanz, Compel), 22. Seidenglanz (Janech, Cekr), 26. Seidenglanz (Peškar, Verner), 48. Lichner (Jarmara, Tomeš), 54. Compel (Seidenglanz, Verner), 59. Lichner (Janech). Rozhodčí: Kapitanov – Klimek, Bezděk. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:6.
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Pavlíček, Janeček, Jeřábek, Michalčík, Glos, Kalužík – M. Vehovský, Moravec, Stasiuk – Veselý, Kršík, Šrubař – Konečný, Wendelín T. Vehovský – Foltýn

HK Mladí Draci Šumperk: Valenta – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Hlubuček, Novák