facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

ELD o PO 19.kolo HC Olomouc

Čtvrtek 3.3.2022
18:00
Škoda aréna 
--------------------------------------------------------------------------

Mladí Draci začali utkání přesilovkou. Za podražení si šel na trestnou lavici odpočinout Jakub Belan. Drakům se ale i přes šance nepodařilo tuto početní výhodu využít. Hra poté pokračovala ve vysokém tempu a oba brankáři dlouho odolávali četným střeleckým pokusům. Když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, Mladí Draci udeřili. Pouhých 34 vtěřin před sirénou překonal Jakuba Čerbáka po souhře s Matějem Juříkem a Tobiasem Tomešem Lukáš Maurer.

po I. periodě 1:0

Druhá dvacetiminutovka se nesla převážně v duchu přesilových her domácích. Postupně šli odpykat své tresty Jakub Najman, Filip Marek a Viktor Šulgan. Šumperským se však ani jednu z těchto nabídnutých početních výhod nepodařilo využít. Šumperský brankář na druhé straně taktéž nepustil za svá záda jediný kotouč, a tak i po čtyřiceti minutách stále platil ve Škoda Aréně výsledek 1:0.

po II. periodě 1:0

Start třetí části nemohl pro Hanáky vypadat lépe. Ve 43. minutě našel Jakub Belan volného Tristana Konobejla, jenž přesnou střelou vyrovnal. Zdálo se, že tímto výsledkem perioda i skončí a přijde na řadu prodloužení. Nastavený čas ale odmítl dvě a půl minuty před koncem domácí Tomáš Lichner, jenž využil přesného pasu Tobiáše Tomeše. Mladí Draci tak oplatili kohoutům porážku z předchozího duelu, na domácím kluzišti zvítězili 2:1.

2:1(1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky
    20. Maurer (Juřík, Tomeš), 58. Lichner (Tomeš)
  •  
  • 44. Konobejl (Belan)
Střely na branku 29:40

 

Draci Šumperk
Valenta (Ondráček) – Hrdina, Jarmara, Cekr (A), Juřík, Zavoral (A), Plhal, Compel (C) – Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Prokop, Hlubuček, Novák
 
HC Olomouc
Čerbák (Frgál) – Marek, Zimovčák, Šlahora, Bohatý, Vrána, Kalman – Šulgan, Šenk, Miškovský (A), Kučera, Najman, Jeřábek (C), Pastrnek, Bošek, Konobejl, Neoral, Belan.
 
Rozhodčí
Mikuláš Rimmel - Pavel Rychlý, Filip Šesták
 
 
 
 
 
 
 
© 2022 Hokejový Klub Mladí Draci z.s. Všechna práva vyhrazena. IČO: 00494917, č.ú. 17135841/0100, ID datové schránky: 5enuimq