Neděle 21.11.2021

Škoda aréna

IHC Králové Písek

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naposledy junioři Mladých Draků prohráli téměř před měsícem na ledě Písku. A proti stejnému protivníkovi nyní ztroskotali také mezi domácími mantinely, když padli v prodloužení.
Šumperk sice bodoval posedmé v řadě, jeho vítězná šňůra však po šesti zápasech skončila. Za předvedený výkon proti lídrovi západní skupiny se ale rozhodně nemusí stydět.

„My jsme hlavně nesmírně vděční za další konfrontaci s týmem ze druhé skupiny. Písek má navíc v sestavě plno šikovných hráčů z Plzně a Českých Budějovic a ta jejich kvalita byla dnes na ledě opravdu vidět,“ nechal se slyšet krátce po zápase trenér šumperských juniorů Petr Rutar.

Jeho svěřenci měli proti Jihočechům parádní start, když se hned v úvodu ujali vedení, těsně před polovinou první třetiny pak bylo utkání na dlouhé minuty přerušeno kvůli opravě rozbitého plexiskla.

Neplánovaná pauza poté více pomohla hostům, kteří v dohrávaném čase úvodního dějství stačili otočit výsledek ve svůj prospěch.

Krátce před polovinou normální hrací doby měli domácí k dispozici téměř minutovou přesilovku pět na tři, kterou využili k vyrovnání na 2:2, jenže do kabin šli nakonec s těsným náskokem hosté.

„Naši kluci však opět ukázali bojovnost a také podruhé za nepříznivého stavu se jim podařilo s výsledkem ještě pohnout,“ ocenil svoje mužstvo lodivod Mladých Draků.

V 52. minutě totiž pohotovou střelou pod horní tyč poslal Adam Polách nedělní duel do prodloužení, když dal na 3:3.

V nastaveném čase ale poté střelec tohoto šumperského gólu fauloval a Písek hrál přesilovku. Početní výhodu sice nevyužil, ale krátce po jejím skončení nakonec rozhodl.

„Dnes byl protivník o něco šťastnější v koncovce, ale i za ten bod jsme rádi a má pro nás velkou cenu,“ dodal závěrem Petr Rutar.

V pátek 26. listopadu budou hráči Šumperku znovu čelit vedoucímu mužstvu juniorské ligy, tentokrát z východu, když zajíždí ke krajskému derby do Přerova.

HK Mladí Draci Šumperk IHC Králové Písek 3:4 PP (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Šotkovský (Tomiczek, Šembera), 28. Cekr (Horký, Polách), 52. Polách (Minařík, Šucha) – 14. Pešek (Kurfürst), 19. Kříž (Hail), 36. Hrakholski (Dubský), 65. Kreuzman (Pešek). Rozhodčí: Holibka – Bubela, Přecechtěl. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 64.

Šumperk: Ryšavý – Netolický, Cekr, Sedláček, Minařík, Blaháček, Křivohlávek, Plhal – Polách, Šembera, Ševčík, Havel, Tomiczek, Šucha, Šotkovský, Haas, Horký. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.

© 2022 Hokejový Klub Mladí Draci z.s. Všechna práva vyhrazena. IČO: 00494917, č.ú. 17135841/0100, ID datové schránky: 5enuimq