Liga juniorů 26.kolo

Černá série juniorky prolomena!
Těsně před vánoční pauzou řekli Mladí Draci dost a ukončíli černou sérii se ve Škoda aréně zatím nejvyšší výhrou v sezóně.
Soupeře ze skupiny západ-Chrudim, skolili poměrem 7:2.

Za dobrým vývojem zápasu stála zejména první třetina. Skóre Šumperku načal ve 4. minutě Horký Jakub, který v 8. minutě navyšoval na 2:0. Jeho první branka padla z bezchybného průniku do pásma, druhá vypružila hokejku střelce Mladých Draků na kruhu během přesilovky. Třetí branka přišla z hole premiérového střelce mezi juniory : Jirky Kouteckého. V početní výhodě se představil čtvrtou brankou Matěj Blaháček. To bylo z první periody vše. Přesto že domácí vedli 4:0, Chrudim nebyla bezzubá, předvedla nespočet nepříjemných výpadů, ale nebylo jí to v úvodní dvacetiminutovce nic platné.
Ve druhé periodě se Chrudim prosadila v přesilové hře. Sotva snížila nepříjemné manko, povedlo se zkompletovat hattrick JAKUBOVI HORKÉMU. Po jeho zápasu spadla za soupeřova záda i rána Tomáš Minařík. V této době vedli domácí 6:1 a za tohoto stavu se i po prostřední části odcházelo do kabin.
Nejvyrovnanější částí hry byla rozhodně třetí třetina. V té se Chrudim snažila, stůj co stůj, upravit nepříznivé skóre. Přece jen se asi od druhého mužstva tabulky Západu čekalo více. Padly už ale jen dvě branky. Chrudim opravdu snížila, ale v poslední minutě upravil na konečných 7:2 Kristian Šucha. 💪
Mladí Draci si po delší době připsali tři body do tabulky a hlavně vytoužené vítězství. 💪🐉
Nyní je za námi 27 kol, šumperská juniorka odehrála jen 25 zápasů, čekají ji dvě dohrávky. Poprvé po vánoční pauze by se měla představit v Porubě 7. ledna, první domácí zápas čeká Mladé Draky v pátek 14. ledna proti Warriors.

HK Mladí Draci Šumperk
7:2(4:0, 2:1, 1:1)
HC Chrudim

Neděle 19.12.2021, 12:15 • Škoda aréna, Šumperk • Liga juniorů • 26. kolo

Branky a nahrávky:4. Horký (Šotkovský), 8. Horký (Tomiczek, Cekr), 10. Koutecký (Tomiczek), 16. Blaháček (Horký, Šotkovský), 27. Horký (Tomiczek), 32. Minařík, 60. Šucha (Haas) – 26. Hebek (Pavlík), 44. Felcman (Kubíček, Bárta)
.............................................................................................................................................................................................................................................

HK Mladí Draci Šumperk:Ryšavý (Valenta) – Blaháček (A), Netolický, Cekr David, Koutecký, Cekr Filip (C), Minařík, Sedláček – Křivohlávek – Kesler, Šembera (A), Janech, Haas, Šucha, Šotkovský, Tomiczek, Horký.
Trenér: Petr Rutar

HC Chrudim:Batěk (Kindl) – Pazdera (A), Prýl, Odehnal, Bárta, Hykl (A) – Hrdinka, Helikar, Votava, Panchartek, Hebek, Macas, Jaša, Pilař, Pavlík, Felcman, Kubíček (C)
Trenér: Petr Polívka