LJ 30.kolo

Máme na kontě šestibodový víkend. Poté, co jsme vyhráli v pátek v dohrávce proti Warriros, se nám podařilo bodovat za tři body proti Kralupám nad Vltavou. Poslední tým v tabulce skupiny Západ jsme porazili 4:1.🐉💪
První třetina ale o vítězství tolik nenapovídala,protože ani Šumperk, ani domácí se v úvodních minutách neprosadili. Herní kvalita, výkonnost ani hokejové akce nesměřovaly k tomu, že se zápas ponese v celkem jasném duchu.
O zápasu rozhodla druhá perioda, nešlo sice o atraktivní hokejovou podívanou, ale účel byl splněn. Skóre otevřel mladší z bratrů Cekrových, DAVID CEKR překonal do té doby sebevědomě chytajícího gólmana hostů. Následně došlo k navýšení od dvě branky, o které se v rozdílu dvou minut rozhodl MAREK KESLER. Následně ve druhé části byli Mladí Draci dominantním celkem, drželi se na kotouči, trávili většinu času v útočné třetině, ohrožovali branku domácích, ale k dalšímu zvýšení vedení došlo až 54 sekund do konce druhé dvacetiminutovky, kdy vymetl pavučinky pod břevnem kralupské klece MARTIN PÁNEK.
Po druhé třetině došlo opět k pomalejšímu nástupu do poslední části zápasu, kdy byl k vidění opět ne příliš atraktivní hokej, který navíc nebyl obohacen o branky. K pár akcím se zmohly i domácí Kralupy, které byly nebezpečné spíše ze samostatných akcí, v týmovém výkonu byly spíše jejich slabiny. Přesto se Středočechům podařilo prosadit, poté jejich tempo stouplo, ohrožovali v menším časovém úseku klec šumperského brankáře, ale větší drama se nekonalo, naopak vítězství do prázdné branky potvrdil v poslední minutě Adam Polách. Konečný stav zápasu je 4:1, čímž byl uzavřen šestibodový víkend a na Moravu byly odvezeny tři body. 🐉🐲 Snad na výsledek navážeme i další víkend , kdy se doma utkáme proti Vsetínu a v pátek vyrazíma na Warriors.
Kralupy n. Vltavou: Král (Němec) – Burger, Kratochvíl, Šimůnek (C), Hron, Vrbka – Vorlíček, Kleveta, Sulík, Hanousek, Šilhavý, Typolt, Náhončík, Stupka (A), Hruška.
Trenér: David Švagrovský
HK MD Šumperk: Ryšavý (Ondráček) – Plhal (A), Koutecký, Netolický, Cekr David, Minařík, Cekr Filip (C), Blaháček, Křivohlávek – Pánek, Haas, Kesler, Šucha, Tomiczek, Polách (A), Horký.
Trenér: Petr Rutar
Rozhodčí: Trnka – Bernard, Kotek Diváci:
Místo konání: Zimní stadion Kralupy nad Vltavou
Statistiky: Branky a nahrávky: 49. Hanousek (Hruška, Hron) – 24. Cekr (Horký, Tomiczek), 26. Kesler (Polách, Křivohlávek), 40. Pánek (Polách), 60. Polách (Minařík). Rozhodčí: Trnka – Bernard, Kotek.