facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

První přípravný zápas

Šumperští junioři se v pátek ve svém prvním zápase sezony střetli s Rysy z Frýdku-Místku, takže na úvod čekala prověrka se soupeřem z nižší soutěže. Rozdíl mezi Regionální ligou juniorů ČR a Ligou juniorů se projevil v dění na ledě i ve výsledku.

 

„Teprve se poznáváme, přišlo k nám hodně dorostenců, takže uvidíme, jakou sílu ročníky 2003–2005 budou vůbec mít. Na ledě jsou od půlky července a teď máme první přátelský zápas, navíc se silným mančaftem, což se jistě projeví,“ predikoval před zápasem trenér Radim Nečas. Ten byl nakonec paradoxně nejvíce spokojený s první třetinou, i když ta v počátečním plném nasazení byla výsledkově nejhorší. „Mělo to všechny znaky prvního zápasu z naší strany. Nejpovedenější byl začátek, pak už jsme byli pod souvislým tlakem, dopředu jsme se dostali jen sporadicky a zkušenější a hokejovější tým nás přehrával. Sice jsme snížili na 1:3, ale soupeř zase zabral a odskočil na 1:6, byl kombinačně lepší, dobrusloval nás a výsledek nakonec odpovídá, když se projevil ten rozdíl jedné třídy. Pro nás to ale byla užitečná konfrontace, která klukům ukázala, že stále mají na čem pracovat, pokud se chtějí dostat o úroveň výš,“ zhodnotil zápas frýdeckomístecký trénér Radim Nečas.

HC Frýdek-Místek – HK MD Šumperk 2:6 (0:3, 0:0, 2:3) 

© 2022 Hokejový Klub Mladí Draci z.s. Všechna práva vyhrazena. IČO: 00494917, č.ú. 17135841/0100, ID datové schránky: 5enuimq