LSŽ A : Metropolia Silesia venku

V neděli na svátek Sv. Martina jsme husu na oběd neměli, protože jsme seděli v autobusu do polského regionu Silesia, konkrétně do Jastrzębie-Zdrój.

Cesta dlouhá, únavná, navíc před námi hráli šesťáci, takže to byl celodenní výlet. Mladší šumperští borci pohořeli, ale naši osmáci "přejeli" stejně staré Poláky jak "zmrzlej rybník" a nutno podotknout, že od 16.minuty první třetiny, kdy byl stav 0:6, trenér přeskupil formace a posty tak, že většina útočníků hrála na pozicích obránců a naopak.

Krásné kombinace, mnohé skončly gólem, ale troufnu si tvrdit, že kdyby parta okolo Patrika Janecha chtěla a chrtila, asi by polský brankář lovil puk ze své sítě tak 20x !!!  Ale naši se hokejem opravdu bavili, vymýšleli kombinace, které by opravdu snesly velmi přísná měřítka krásy geometrie, dávali si přednost, puky létaly přesně na čepele spoluhráčů a tak dávali góly i tzv. sváteční střelci.

Poláci to v poslední dvacetiminutovce zkoušeli přitvrdit, ale naši na jejich hru nepřistoupili a v klidu si dobruslili pro jasnou výhru rozdílem několika třid - 14:1

Pánové paráda, bylo radost se na Vás dívat a jen tak dál !!! HK MD Šumperk oléé !!!