facebook logo   Hokejový Klub Mladí Draci Šumperk z.s.

LSŽ A : třinecký kanár

Na nedělní odpoledne (16.12.2018) budou chtít naši "osmáci" hodně rychle zapomenout, protože jim, výsledkově, zápas s HC Oceláři Třinec moc nevyšel.

Prvních 20 minut byl na ledě jen jeden tým a to, bohužel, ten hostující. Tlak, který třinečtí soustavně vyvíjeli, nemohl skončit jinak, než brankostrojem, který ukončil až zvuk sirény na konci  první periody. Počet šumperských střel na branku Třince -  0 !!!!

Po první třetině 0:5 !!!!!

V šatně proběhlo, jak to slušně napsat.... "mytí hlav"  :-) , trenér byl opravdu hodně hlučný :-) nakonec ale nabádal kluky, ať prvních dvacet minut hodí za hlavu a že stav je, pro nás, 0:0.

Myslím, že to zabralo, kluci se semkli a byť nás červeno-bílá mašina válcovala dál, naši se nedali a opravdu srdnatě bránili šumperskou svatyni od další pohromy. Hra se poměrně vyrovnala, ale náš přechod přes střední pásmo do pásma útočného byl, v neděli, takřka neřešitelný problém. Třinečtí byli všude dřív, byli dravější, dynamičtější, prostě lepší.

Po 40 minutách 0:5.

Do poslední dvacetiminutovky jsme vstoupili nebojácně, ale frekvence a razance našich střeleckých "rádoby" pokusů je opravdu, v porovnání s ostatními týmy, žalostná. Kluci se snažili, seč mohli, ale chvílemi až profesorsky přesný, strojový hokej v podání HC Oceláři Třinec slavil ještě jeden gólový úspěch, takže po poslední siréně svítil na výsledkové tabuli stav 0:6.

Objektivně musím podotknout, co všichni víme : že Třinec má hokejovou akademii, že mají větší potenciál i větší možnost výběru, vím i to, že jsou holt větší a silnější, ale od našich mi v první dvacetiminutovce chyběl jakýkoliv náznak bojovnosti, nebo alespoň odporu. Zbylých 40 minut už to bylo daleko, daleko lepší, tam už jsem naše kluky poznával, bojovali, snažili se. Tak by to ale mělo vypadat celý zápas, ne jen dvě třetiny!

No co už, hoďme za hlavu co bylo, to bylo a poslední letošní soutěžní zápas do Poruby pojedeme vyhrát ! Protože my jsme HK MD Šumperk !!!

 

© 2020 Hokejový Klub Mladí Draci z.s. Všechna práva vyhrazena. IČO: 00494917, č.ú. 17135841/0100