Večerní utkání Olomouc 6.10.2019

V neděli 6.10.2019 bylo naplánováno utkání MSK LSŽ A mezi domácími hokejisty HC Olomouc a našimi Mladými Draky na 18:45, když před našimi deváťáky hráli s Olomoučany naši sedmáci.

Začátek utkání se díky předešlým zápasům hraných v Plech aréně malinko posunul, o cca 35 minut, ale na atmosféře derby to nic neubralo, naopak!

Prvních 10 minut první dvacetiminutovky se hrál velice opatrný hokej, kdy nikdo ze soupeřů nechtěl udělat zbytečnou chybu, pak se ale Mladým Drakům podařil rychlý protiútok, který se podařilo dotáhnout do úspěšného konce a vedli jsme 1:0, tento stav vydržel až do první přestávky.

Druhá perioda začala jako ta první, kdy se útoky přelévaly ze strany na stranu, na ledě se přiostřovalo, náš tlak sílil a ve 25.minutě jsme zvýšili na 2:0. Pak se hráho převážně mezi oběma modrými čarami s občasnými útočnými výpady na obou stranách, ale žádný z pokusů nebyl do konce druhé třetiny úspěšný, takže po 40 minutách byl stav 2:0 ve prospěch Mladých Draků.

Ve třetí třetině na nás Kohouti vlétli, jejich píle a snaha byly oceněny, ve 42. minutě vstřeleným, "góĺem naděje" na 1:2, za mě vysokou holí, ale rozhodčí je pánem na hřišti, proto platil stav 1:2. Pokud si domácí mysleli, že vstřelenou brankou zaveleli k obratu, tak ne a i přesto, že nás chvilku opravdu tlačili, si naši nenechali nic líbit a minutu po inkasované se jim podařilo navýšit vedení znovu na rozdíl dvou branek, na 3:1. Domácí dál útočili, naráželi však na dobře zformované obranné šiky Mladých Draků a co prošlo, měl náš gólman. Ve 48.minutě jsme naši útočnou snahu korunovali čtvrtým gólem v olomoucké síti, pak už se hra uvolnila a konečný stav určila naše branka v 59.minutě utkání, taže na konci zápasu svítilo na výsledkové tabuli 1:5.

Za mě to bylo pohledné utkání, kde se bojovalo, jako v každém derby, ale Šumperané byli důraznějším a v koncovce klidnějším týmem, proto zvítězili!

HC Olomouc x HK MD Šumperk 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)