11 bramek w Polsce

Sobota 12.10.2019 a celodenní výlet do polského Jastrzębie.

Dopoledne, v 10:00 odjezd ke 190 km vzdálenému polskému soupeři hrajícímu pod hlavičkou Hornoslezského metropolitního svazku, který zahrnuje 14 měst a nese jméno Metropolia Silesia.

Naši borci, kteří to mají do Polska nejdál ze všech soupeřů ve skupině MSK LSŽ A, byli po cestě maličko rozjívení a do utkání, které se hrálo od 15:45, nevstoupili zrovna pravou nohou.

V první třetině se spíše hledali, nahrávky nebyly přesné a když už byly, tak jejich adresát puk nezpracoval. Obrana mdlá, až apatická, bez důrazu, což mělo za následek jev téměř nevídaný a to, že domácí výběr vedl nad 🐉 Šumperany 1:0. Teprve po inkasované brance naši kluci pochopili, že se nikdo neporazí sám, zapli na vyšší obrátky a do konce třetiny vyrovnali. Po 1. třetině stav 1:1.

Do druhé periody nastoupil zcela jiný hostující tým, toto by si musel myslet divák, který sledoval prvních dvacet minut, protože co se dělo v rozpětí 20. až 40. minuty se nedá nazvat jinak, než ofenzivní uragán! Naši borci převzali, velice důrazně, otěže zápasu do svých rukou a nohou, začali lépe bruslit, měli nápadité a přesné nahrávky a zakončení velmi efektní a efektivní. Po gólu na 2:1 navyšovali svoje vedení, trpělivě gól po gólu až na stav, který svítil po 40 minutách na světelné tabuli a ten byl 1:6!

V poslední dvacetiminutovce, když byl jasný osud zápasu, vypustili naši borci od útočného snažení a zápas se jen dohrával, takže v poslední periodě dal každý ze soupeřů po dvou brankách, což stanovilo konečné skóre, které vyznělo jasně pro naše deváťáky a to 8:3!

Metropoilia Silesia x HK MD Šumperk  3:8 (1:1, 0:5, 2:2)