29.2.2020 Poruba

V sobotu 29.2.2020 jsme se utkali, naposled v tomto ročníku, s borci z HC Torax Poruba a to na jejich ledě.

Předchozí zápasy: doma výhra 2:1, venku výhra 6:5, doma plichta 5:5, takže se čekal opět vyrovnaný zápas. Naši borci dorazili bez Janecha, Peškara a Zavorala, kteří nastoupili za dorost v boji o záchranu proti Olomouci a byli platnými, když při výhře 3:0 skóroval Pešky i Janeca.

První perioda, klasika, oťukávání, čekání na chybu, čekání na gól a ten přišel na začátku 7. minuty z hole domácích při jejich přesilovce, když našemu gólmanovi, při střele od modré clonilo asi šest hráčů, 1:0. Ve 14. minutě vyrovnával hráč # 5 Tom Kolář bombou kolem hlavy domácího brankáře, 1:1. V 17. minutě opět hráč # 5 zvyšoval gólem alá Poborský na 2:1 v náš prospěch. Tak skončila i první třetina.

Druhá začala "parádně", když jsme od jejího začátku hráli oslabení 4 na 5 a za minutu 3 na 5, nicméně naši se semkli, bránili a gólman měl i pověstné štěstíčko. Přesilovky jsme přežili, ale v 35. minutě domácí přece jen srovnali na 2:2, místy nás drtili fyzickou převahou, ale naši kluci tento deficit doháněli bojovností. Ve 37. minutě dal hráč # 25 Netol gól na 2:3 a na šumperské střídačce bylo opět veseleji. Tak skončila i druhá perioda.

Do třetí dvacetiminutovky vlétli domácí jako polití živou vodou, naši chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí, ale přesto se jim, z ojeděnělého protiútoku podařilo hráčem # 3 navýšit vedení na rozdíl dvou branek na 4:2. Ve 45. minutě se domácím, při zvýšení frekvence střelby na naši svatyni podařilo snížit, parádní bombou na rameno našeho gólmana, na 3:4, pak to bylo takové to "hlavně neudělat chybu", přesto se našim podařilo přelstít domácí obranu i brankáře a v 55. minutě hráč #13 Verner Oldřich vstřelil branku na konečných 5:3 z našeho pohledu.

Za mě, parádní výkon všech borců, nasazení na 100%, bojovnost na hranici možností, týmový duch, který funguje a i štěstí, které při nás stojí, bohudíky.

HC RT TORAX Poruba x HK MD Šumperk 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)